Robot süpürge evden kaçtı!

Robot elektrikli süpürge, sensörleri ön kapının kenarında normalde oradan ayrılmasını engelleyen engeli geçtikten sonra özgürlüğüne koştu.

Robot+s%C3%BCp%C3%BCrge+evden+ka%C3%A7t%C4%B1%21;
ABONE OL

Bir robot elektrikli süpürge, insan sahiplerine sırt çevirerek değil, özgürlük için cüretkâr bir kaçış yaptı. Makine Cambridge'deki Orchard Park Travelodge'a aitti ve geçen hafta kaçmayı başardı. Müdür yardımcısı Simon, normalde çıkmasını engelleyen ön kapıdaki "dudağı" kaçırdığını iddia ederek kaçak robot hakkında yazı yazmak için Reddit'e gitti.

“Merhaba. Bu yüzden Travelodge'da çalışıyorum ve bugün yeni robot elektrikli süpürgelerimizden birinin emekliye ayrılmaya çalıştığını fark ettim!”

"Normalde girişte dudağı hissederler ve arkalarını dönerler ama bu sefer kaçmaya karar verdi. Fark etmeden önce 15 dakika oldu ve bu zamana kadar herhangi bir yere gidebilir.”

“Başka bir şarj cihazı veya yerleştirme istasyonuyla uyumlu değiller, bu nedenle boşaldıktan sonra işe yaramazlar. Birinin muhtemelen bu noktada aldığını düşünüyorum ama burada umuyorum. Robot arkadaşımı özlüyorum. Teşekkürler." Çevrede yapılan aramalara rağmen personel, temizlik robotunu bulamadı.

Hatta onu bulan herkese bedava içki teklif edecek kadar ileri gittiler. Ancak cuma günü bir mucize oldu ve küçük toz emici öğleden sonra bir insan otel temizleyicisi tarafından bir çitin altında bulundu. Otel doğruladı: "(O) şimdi robot süpürge ailesinin geri kalanıyla birlikte bir rafta mutlu bir şekilde oturuyor."