Resul Dindar kimdir, kaç yaşında? Resul Dindar nereli, şarkıları?

Sibel Can ve Hakan Altun ile usta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici'nin sunumuyla ekrana gelen Şarkılar Bizi Söyler, yılbaşı özel programı ile ekrana geliyor. Yılbaşına özel programın konukları arasında Resul Dindar da yer aldı. Resul Dindar hakkında merak edilenlere haberimizin detayından ulaşabilirsiniz.

Resul+Dindar+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?+Resul+Dindar+nereli,+%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1?
ABONE OL
 
Şarkılar Bizi Söyler, 31 Aralık Cuma günü yılbaşı özel programı ile ekrana geldi. Programın konukları ise, Hande Yener, Uğur Aslan, Cengiz Kurtoğlu, Çoşkun Sabah, Resul Dindar, Harem, Özgür Can Çoban, Ömer Faruk Bostan, Rumeli Orhan&Kemal, Ankaralı Çoşkun ve Elmira Dans Grubu oldu.
 
Resul Dindar kimdir?
 
Resul Dindar, 24 Ocak 1982’de Hopa, Artvin’de dünyaya geldi. Türk halk müziği ses sanatçısı. 2008 yılı Temmuz ayında arkadaşlarıyla birlikte Karmate (değirmen) grubunu kurdu ve grubun solistliğini yaptı. Karmate, Nani ve Nayino adlı iki albüm çıkardı.
 
Resul Dindar gruptan 2012 yılında ayrılarak müziğe tek başına devam etme kararı aldı ve 1 Nisan 2013 tarihinde Divane adlı ilk solo albümünü yayınladı. Resul Dindar’ın seslendirdiği eserler Türkçenin yanı sıra, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde konuşulan Lazca, Megrelce, Gürcüce ve Hemşince gibi dilleri de kapsamaktadır.
 
Albümleri
 
Divane (2013)
Dalgalan Karadeniz (2014)
Aşk-ı Meşk (2017)
 
>