Rakip çeteye ağır silahlarla pusu: 4 ölü 1 ağır yaralı

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde çete savaşında ağır silahlar kullanıldı. 4 kişi hayatını kaybetti. 1 kişi ağır yaralandı.

ABONE OL
Belediye başkanına göre olay 90’lı yıllardan beri yaşanan en kanlı katliam.
 
Los Angeles kentinin güneyinde yer alan Inglewood'da bir evde düzenlenen yaş günü partisini pusu kurarak basan rakip çete üyeleri katliam yaptı.  
 
2 kadın ve 2 erkeği öldürdü. Diğer erkek ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.  
 
Yerel basına göre, 3 kişi olay yerinde öldü. 2 yaralı hastaneye kaldırıldı. 4’üncü kurban hastanede hayatını kaybetti. Hayatta kalan kişinin kabarık bir sicili var. Bölgedeki güçlü çetelerden birinin lideri olarak biliniyor.  
 
Inglewwod belediye başkanı James Butts düzenlediği basın toplantısında olayın bir pusu olduğunu ve kurbanların hedefi alınarak katledildiğini iddia etti
 
Polis olayla ilgili bilgilendirme yapmamayı tercih etti.  
 
Butts'a göre saldırı kentin 90’lı yıllardan bu yana yaşadığı en ciddi katliam. Olayda, saldırı tüfeği ve tabanca da dahil olmak üzere çeşitli ağır silahlar kullanıldı.
 
Yerel basına göre sadece geçen yıl Los Angeles'ta 400’den fazla cinayet işlendi. Bu 2007'den bu yana ulaşılan en yüksek rakamdı.
 
Silahlı saldırılarla ilişkin polis verilerini derleyen The Gun Violence Archive web sitesine göre, Inglewood'daki katliam, yılın başından bu yana ABD'de meydana gelen ve üçten fazla kişinin öldüğü 25’inci toplu silahlı saldırı.