Rahip, İsa gibi canlanacağını düşünüyordu…

Katolik bir rahip, İsa'nın dirilişini yeniden canlandırmak için 3 gün canlı canlı gömüldükten sonra öldü. Zambiyalı papaz İsa'nın Dirilişi'ni canlandırmaya çalışırken hayatını kaybedince, onu diri diri gömen üç kişi polisler tarafından aranıyor.

Rahip,+%C4%B0sa+gibi+canlanaca%C4%9F%C4%B1n%C4%B1+d%C3%BC%C5%9F%C3%BCn%C3%BCyordu…
ABONE OL
Zambiya, Chadiza'daki Zion kilisesinin papazı James Sakara, cemaatini İsa Mesih gibi üç gün içinde dirilebileceğine ikna etti ve onu yerin altına gömmelerini istedi.
 
22 yaşındaki genç, üç gün sonra tekrar kazıldığında ölü bulundu.
 
Yerel basında çıkan haberlere göre Sakara, üç kilise üyesini onun 'dirilişine' yardım etmeye ikna ederek bir mezar kazmasına yardım etti.
 
Diriliş girişiminde bulunmadan önce, İncil'den alıntı yaptı. Mesih'in öğrencilerine "bunu beni anmak için yapın" talimatının, sadece Kutsal Komünyon'da ekmek ve şarap kullanımını değil, aslında dirilişine atıfta bulunduğunu açıkladı.
 
Sakara'nın üç yardımcısı, onu diri diri gömmeden önce ellerini birbirine bağladı ve onu üç gün orada bıraktı.
 
Papazın cemaati onu mezardan çıkarmak için bölgeye döndüğünde, onun cansız bedenini keşfettiler ve onu hayata döndürmek için manevi ayinler yapmaya çalıştılar.
 
Ancak cansız bedenini bulduğunda, sadık takipçileri, İsa'nın dirilişini yeniden yaratma girişiminin sonuçsuz kaldığını fark etti.
>