Putin’in propaganda kraliçesinin oğlu askerden kaçtı

Rus televizyonlarında hükümetin en önde gelen propaganda sözcülerinden olan sunucu Tina Kandelaki’nin oğlu Leo Kandelaki, 21 yaşında gelmesine rağmen askere gitmeyince alay konusu oldu.

Putin%E2%80%99in+propaganda+krali%C3%A7esinin+o%C4%9Flu+askerden+ka%C3%A7t%C4%B1
ABONE OL
1 / 5

Ünlü Rus TV sunucusu Tina Kandelaki, Rusya’nın en önde gelen propaganda sözcülerinden biri. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarını da savunarak meşru göstermeye çalışan sunucunun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e de yakın olduğu biliniyor. Tina Kandelaki televizyonda her ne kadar savaş çığırtkanlığı yapsa da söz konusu oğlu olunca işler değişmiş gibi gözüküyor.

2 / 5

Ünlü sunucunun oğlu Leo Kandelaki’nin bu hafta 21 yaşında girmesine rağmen orduya çağrılmaması, sosyal medyada alay konusu oldu.

3 / 5

Yaşıtı olan Ruslar, Ukrayna’da cepheye giderken müzisyen Leo’nun askere gitmemesi üzerine, “Neden askerde değilsin? Eve dönemeyeceğinden mi korktun?” gibi sert yorumlar yapıldı.

4 / 5

Bir başka kullanıcı ise, “Çocukların öldürüldüğünü görmekten mutlu olan annenin bir canavar olduğunu nasıl yaşayıp anlayabilirsin. Milyonlarca insan, yaşlılar, kadınlar, çocuklar öldürülüyor ve annen gözünü kırpmıyor.” dedi.

5 / 5

MİTİNGDE KONUŞMA YAPMIŞTI

46 yaşındaki Tina Kandelaki, Moskova'daki bir mitinginde Putin'le aynı sahneyi paylaşmış ve kalabalığa şunları söylemişti: "Şu anda geçmek zorunda olduğumuz tüm zorluk ve zorluklara rağmen Rusya'nın rütbesini gururla taşıyoruz. Antarktika'yı keşfeden bizdik, şarbon ve koronavirüs için bir tedavi geliştirdik. Hipersonik teknolojileri keşfeden bizdik. Bizim balemiz hala dünyanın en iyisi. Sosyal medya hesabı gibi silinemeyiz çünkü yıkılamayacak bir milletiz. Bizi dizlerimizin üzerine çöktürmeye çalışsalar da asla başarılı olamayacaklar çünkü Rusya asla diz çökmeyecek.”