Prenses Diana’nın son sözleri 25 yıl sonra ortaya çıktı!

Paris’te trajik bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Prenses Diana’nın ölmeden önce söylediği son sözleri, onu kurtarmaya çalışan itfaiye eri çalışanı Xavier Gourmelon, yıllar sonra açıkladı.

Prenses+Diana%E2%80%99n%C4%B1n+son+s%C3%B6zleri+25+y%C4%B1l+sonra+ortaya+%C3%A7%C4%B1kt%C4%B1%21;
ABONE OL

Kraliyet Ailesi’nin veliahtı Galler Prensi Charles’ın ilk eşi olan Prenses Diana, 1997 yılında Paris’te Mısırlı milyarder Mohamed Al-Fayed'in oğlu Dodi Fayed ile birlikte geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Olay yerine gelen ilk itfaiye ekibinden olan ve kazaya müdahale eden Xavier Gourmelon, o gün yaşananları anlattı.

‘HAFİF YARALI GÖRÜNÜYORDU'

Olay yerine geldiğinde kazazedelerden birinin Prenses Diana olduğunu bilmediğini söyleyen itfaiye çalışanı Gourmelon, Prenses Diana’nın üzerinde kan olmadığını ancak omzundan hafif yaralanmış göründüğü söyledi. Kalbi durmadan önce Diana’nın söylediği sözleri açıklayan Gourmelon, “Elini tuttum, sakin olmasını ve hareketsiz kalmasını söyledim, yardım etmek için orada olduğumu söyledim ve onu rahatlattım. 'Aman Tanrım, ne oldu?' dedi” şeklinde anlattı.

'KALP MASAJIYLA TEKRAR NEFES ALDI'

Gourmelon sözlerini şöyle sürdürdü: “Kalbine masaj yaptım ve birkaç saniye sonra tekrar nefes almaya başladı. Tabii ki bir rahatlama oldu çünkü ilk müdahale görevlisi olarak hayat kurtarmak istiyorsunuz ve bunu yaptığımı sanıyordum. Dürüst olmak gerekirse yaşayacağını düşündüm. Bildiğim kadarıyla ambulanstayken yaşıyordu ve yaşamasını bekliyordum. Ama hastanede öldüğünü sonradan öğrendim. Çok üzücüydü. Artık ciddi iç yaralanmalar olduğunu biliyorum, ancak tüm bölüm hala aklımda. Ve o gecenin anısı sonsuza kadar benimle kalacak.”

"O zaman onun Prenses Diana olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Ambulansa bindirildiğinde sağlık görevlilerinden biri bana o olduğunu söyledi."

İtfaiyeci Xavier Gourmelon, o trajik anları unutmasının imkansız olduğunu söyledi.