Polis akademilerinde “Perşembe sevişme” skandalı

Polis+akademilerinde+“Per%C5%9Fembe+sevi%C5%9Fme”+skandal%C4%B1
ABONE OL

Üst düzey amirler polislik öğrencileriyle seks yapmak için konumlarını kötüye kullanıyorlar. Norveç’te polis hizmetleriyle ilgili devam eden bir araştırma bir skandalı ortaya çıkardı. Polis Genel Direktörü Benedicte Bjørnland bulgulara tepki gösterdi.

Ocak ayında Politiforum'da (Polis Forum) yayınlanan bir makale ile araştırmacılar polislikteki erkek kültürü hakkında tartıştılar. Acil Durum Müdahale Birimi'ne (UEH) dikkat çektiler. Özellikle “Perşembe Sevişmesi” hakkında büyük tepkiler oluştu.   
 
Polis Genel Direktörü Benedicte Bjørnland, “Perşembe Sevişmesi”  hakkında, “Olumlu korumalar veya iyi referans karşılığında amirler, astarıyla cinsel eylemlerde bulundukları iddiasını duydum. Pozisyonlarını kötüye kullanan bazı memurlar olabilir. ‘Perşembe sevişmesi’ hakkında bir şeyler duymadım” iddiasını ortaya attı.  Ayrıca, “İstenmeyen davranışları ve eylemleri duydum. Ancak böyle bir uygulamayı ilk kez duyuyorum. İlk kez "Perşembe Sevişmesi terimini duyuyorum” açıklaması yaptı.

İddiaya göre B3 Polis Eğitim kampında erkek üstler, polis olmak isteyen genç adaylarla haftanın her Perşembe günü birlikte oluyorlar. 6 haftalık kamp boyunca sadece Perşembe günleri üstleriyle sevişmek zorunda olan polis adayları, bunu kabul etmezse mesleğe yeterlilik kazanamıyor.

>