Pinti NASA! Çalışanlar part tıme iş arıyor

Bir NASA mühendisinin, geçinemediği için ikinci iş başvurusu yaptığını iftira ederken, NASA’nın verdiği maaşlar sorgulanmaya başlandı.

Pinti+NASA%21;+%C3%87al%C4%B1%C5%9Fanlar+part+t%C4%B1me+i%C5%9F+ar%C4%B1yor
ABONE OL
 
NASA, çalışanının maaşını açıklamamasına rağmen, sosyal medyada bu olayı gören birçok kişi böyle yüksek profilli bir şirkette çalışan birinin, ikinci bir işe ihtiyacı olacağı konusunda şok oldu. NASA'da çalışan bir kadın, "daha fazla paraya" ihtiyacı olduğu için ikinci bir iş başvurusunda bulunduğunu itiraf ettikten sonra internette tartışma yarattı.
 
Kelly, NASA mühendisi olmayı sevdiğini söylerken, mücevher markası Tiffany'nin yarı zamanlı iş başvurusunu kabul etti.
Ayrıca Kelly’nin, şirkette "operasyon görevlisi" olarak işe girdiğini, ancak aynı zamanda Apple mağazasında da bir iş başvurusunda bulunduğunu söyledi.
 
Kelly açıklamasında, "NASA'daki işimi seviyorum, iyi para alıyoruz. Sadece biraz daha paraya ihtiyacım var. NASA çalışanı Kelly, geçinebilmek için ikinci bir iş aradığını,” söyledi. “Tam zamanlı bir iş gibi yeni bir iş aramıyorum ama kiram yüksek, öğrenci kredim var, araba kredim var ve tasarruf etmeyi çok seviyorum.” Sosyal medyada paylaştığı video 3,2 milyondan fazla kez izlendi.
NASA maaşını veya aslında yaşam maliyetini açıklamamasına rağmen, yorumlar bölümündeki birçok kişi böyle yüksek profilli bir şirkette çalışan birinin ikinci bir işe ihtiyacı olacağı konusuna anlam vermediler. 
>