Pınar Gültekin davası ile ilgili AK Parti'den ilk yorum

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Pınar Gültekin cinayeti davasında verilen kararla ilgili açıklama yaptı. 'Mahkemelerin eksik ya da yanlış bulduğumuz kararlarının yeniden değerlendirilmesi için yargının kendi mekanizmaları ve süreçleri vardır' diyen Çelik, hukuki süreçleri hassasiyetle takip edeceklerini belirtti.

P%C4%B1nar+G%C3%BCltekin+davas%C4%B1+ile+ilgili+AK+Parti%E2%80%99den+ilk+yorum
ABONE OL

Pınar Gültekin cinayeti davasında, katile haksiz tahrik indirimi uygulanması tartışmaları da beraberinde getirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından karara ilişkin açıklama yaptı.

Çelik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Mahkemelerin eksik ya da yanlış bulduğumuz kararlarının yeniden değerlendirilmesi için yargının kendi mekanizmaları ve süreçleri vardır. Yargı mekanizması kararların en isabetli şekilde tamamlanması için kendi içinde değerlendirme süreçlerini hukuka uygun şekilde çalıştırmaktadır.

'HUKUKİ SÜREÇLERİ HASSASİYETLE TAKİP EDECEĞİZ'

Hukuki süreç devam etmektedir. Yargı mekanizması çalışmaktadır. Yeniden değerlendirme süreçleri hukuk içinde bellidir. Hukuki süreçleri hassasiyetle takip edeceğiz. Pınar Gültekin'e bir kere daha Allah'tan rahmet diliyor, ailesinin ve sevenlerinin acısını paylaştığımızı ifade etmek istiyorum. Bu vahşi cinayeti bir kere daha lanetliyoruz.”

AİLESİ KARARA İTİRAZ EDECEK

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i öldüren sanık Cemal Metin Avcı önce ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı.

Ceza, haksız tahrik indirimiyle 23 yıla indirildi. Mahkemenin verdiği haksız tahrik indirimi tepki topladı. Ceza kesinleşirse Cemal Metin Avcı 14.5 yıl sonra serbest kalacak.

Pınar Gültekin'in ailesi karara bir üst yargı merci olan istinaf mahkemesinde itiraz edecek.

Kaynak: DHA-İHA