Pençe-Kilit operasyon bölgesinden acı haber! 2 şehit

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 26 Nisan 2022 tarihinde, teröristlerce yapılan roketatarlı saldırı sonucu şehit düşen askerlerimizin sayısı 2'ye yükseldi. Şehit Sözleşmeli Piyade Er Yunus Kalkan, son yolculuğuna uğurlanırken, şehit Sözleşmeli Er Fırat Canlı'nın yarın defnedileceği öğrenildi.

Pen%C3%A7e-Kilit+operasyon+b%C3%B6lgesinden+ac%C4%B1+haber%21;+2+%C5%9Fehit
ABONE OL

Irak’ın kuzeyindeki 'Pençe-Kilit Operasyonu'nda, teröristlerin roketatarlı saldırısı sonucu şhit sayısı 2'ye yükseldi. Şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Yunus Kalkan'ın (21) acı haberi, Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki baba ocağına ulaştı. Şehidin Çamaltı Mahallesi'ndeki evine Türk bayrakları da asıldı. Şehit Yunus Kalkan'ın cenazesi, öğle vakti kılınacak namazın ardından Yayladağı Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi. Kalkan ailesinde 4 kardeşten 1'i olan şehidin bekar olduğu öğrenildi.

Saldırı sonucu yaralanarak, hastaneye sevk edilen Sözleşmeli Er Fırat Canlı'nın (24) da şehit olduğu açıklandı. Bakanlığın açıklamasında, "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 26 Nisan 2022 tarihinde, bir unsurumuza teröristlerce yapılan roketatar saldırısı sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız sözleşmeli er Fırat Canlı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

YARIN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK

Canlı'nın acı haberi, Küçüktatlar Mahallesi'nde yaşayan babası Emin ve annesi Zahide Canlı'ya Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Gümüşay tarafından verildi. 4 çocuklarından Fırat'ın şehadet haberiyle gözyaşı döken Canlı çiftini, yetkililer teskin etmeye çalıştı. Baba ocağına ve evin olduğu sokağa Türk bayrakları asılırken, şehidin ailesi ve yakınları taziye için geldi. Bekar olan şehit Fırat Canlı'nın cenazesinin, yarın düzenlenecek tören sonrası Küçüktatlar Mahallesi'nde toprağa verileceği belirtildi. 

Kaynak: DHA