Panama’nın Taliban’ı

Taliban’ın Afganistan’da uyguladığı İslamiyet’le alakası olmayan uygulamalarının bir benzeri Panama’da ortaya çıktı. Kendilerine “Tanrı'nın Yeni Işığı” diyen bir grup sözde Hıristiyan insanlara işkence etti.

Panama%E2%80%99n%C4%B1n+Taliban%E2%80%99%C4%B1+
ABONE OL
Polis derme çatma bir kiliseye girdiğinde, 14 kişinin tahta sopalarla ve İncillerle bağlanıp dövüldüğünü, pala ve bıçaklarla çevrili olduğunu gördü.
 
The Guardian'ın haberine göre , Savcı Rafael Baloyes, "Yapının içinde bir ayin yapıyorlardı. Bu törende, iradesi dışında tutulan, kötü muameleye maruz kalan insanlar vardı” dedi.  “Tanrı'nın Yeni Işığı" tarikatının, herkesin af dilediğinden emin olmak için Tanrı tarafından söylendiğini iddia eden bir adam tarafından başlatıldığı bildirildi.
 
 
Talebi reddeden ya da şaşkına dönen herkes, şiddetli şeytan çıkarma ayinleriyle hedef alındı.
 
Tarikat üyelerinin kurbanları küçük bir kilise binasına sürüklemeleri ve onları sopalarla döverek boyun eğmeleri ile terör saltanatı başladı.
 
Biri sopanın gücüyle tövbe etme mesajını almazsa, zalimler palalar kullanıyordu.
 
 
Baloyes sözlerine şöyle devam etti: "İçlerinden biri Tanrı'nın kendilerine bir mesaj verdiğini söyledi. Görünüşe göre bu mesaj herkesin tövbe etmesine ya da ölmesine neden oldu. Bütün bu ayinler, eğer günahlarından tövbe etmezlerse onları öldürmeye yönelikti. Çıplak bir insan, bir kadın vardı. Bir ayin düzenlemek için bu aileyi aradılar ve onları katlettiler, onlara kötü davrandılar, neredeyse tüm aileyi öldürdüler” açıklaması yaptı. 
Bir yargıç, altı küçük çocuğu ve hamile bir kadını kurban etmek ve öldürmek suçlamasıyla tarikat üyesi olduğu iddia edilen dokuz kişinin tutuklanmasına onay verdi.
 
 
Tutuklananlar arasında, hamile anneleri ve komşularıyla birlikte bir yangında yürürken ölen beş çocuğun bir büyükbabası ve iki amcası da yer alıyor.
 
BBC News , müfettişlerin sapkın tarikatın elinde öldürülenlerin mezarlarını bulmak için dağlarda ve ormanlık alanlarda 10 saat yürüyüş yaptıklarını bildirdi.
>