Özlem Özdil kimdir, kaç yaşında, nereli, şarkıları?

%C3%96zlem+%C3%96zdil+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli,+%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1?
ABONE OL

Star TV'nin sevilen programı Kuzeyin Oğlu Volkan Konak, her hafta cuma akşamları ekrana geliyor. Volkan Konak'ın sunumuyla ekrana gelen programın bu haftaki konukları arasında şarkıcı Özlem Özdil de yer aldı. Özlem Özdil hakkında merak edilenler haberimizin detayında yer almaktadır.

 
Volkan Konak'ın sunumuyla ekrana gelen Kuzeyin Oğlu Volkan Konak, porgramında her hafta birbirinden önemli isimler yer alıyor. Bu haftaki konuklar arasında ise Erdal Erzincan, Özlem Özdil ve Türkü Akbayram yer aldı.
 
Özlem Özdil kimdir?
 
Özlem Özdil, 8 Aralık 1979 yılında Almanya'nın Hannover kentinde doğdu. Babasının ismi Veli Özdil annesinin ismi ise Nadide'dir. Dedesi Aksaray'dan zamanında İzmir'e göç etmiştir. Halk ozanı olan babası Dursun Özdil'den ilk bağlama ve repertuvar derslerini aldı. Sinan Çelik'in kendisini keşfetmesi ile birlikte 17 yaşında Türkiye'ye geldi. Sesinin güzelliği ve bağlama çalmadaki yeteneğini Sinan Çelik, Musa Eroğlu, Güler Duman, Çetin Akdeniz ve Güray Hafiftaş gibi duayenler ile yaptığı ortak çalışma ile daha da geliştirdi.
 
Çok iyi Almanca, İngilizce ve iyi Fransızca biliyor. Başta TRT kanalları olmak üzere özel kanallarla birlikte yüzlerce televizyon programına çıkmıştır. Aktif olarak da Radyo / Televizyon Programları, Konser & Festivallere katılmaya devam ediyor.
 
ÖZLEM ÖZDİL DİSKOGRAFİ
 
Özlem Özdil Hoy Nani - Şubat 2012
 
Özlem Özdil & Güler Duman - Yollarına Kar mı Yağdı - Ekim 2006
 
Özlem Özdil Zamansız Yağmur - Kasım 2004
 
Özlem Özdil Gönlüm Dağlarda - Ağustos 2000
 
Özlem Özdil Yürü Be Haydar - Nisan 1998
 
Özlem Özdil Uzakların Türküsü - Temmuz 1996
>