Özdemir Erdoğan kimdir, kaç yaşında, şarkıları?

%C3%96zdemir+Erdo%C4%9Fan+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1?
ABONE OL

Özdemir Erdoğan, son dönemde Zeki Müren hakkında yaptığı açıklamalarla ünlüler camiasından tepki aldı. Özdemir Erdoğan hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor.

Özdemir Erdoğan Kimdir? 
 
Özdemir Erdoğan, 17 Haziran 1940 tarihinde dünyaya geldi. Anne tarafı Ermeni kökenli, babaannesi Çerkez, babası ise Karadenizlidir. Annesi batı klasik müziği piyanisti ve dayısı keman ve piyano çalan klasik müzik sanatçısıydı. İlk eğitim bu küçük yaşlardan itibaren bu kanallarla alınmıştır.
 
1940 ile 1950'li yılların arasının kendine özgü koşulları, Özdemir Erdoğan'ın resmi bir sanat eğitimi almasını engelleyen önemli faktörlerden biridir. Diğer bir husus da, baba tarafının yine o tarihlerin koşullanmalarıyla mutlak bir temel eğitimi öngörmesidir. 15-16 yaşına kadar süren bu eğitim sürecinde Özdemir Erdoğan'ın sanatsal konulara yatkınlığı belirlenmiş ve bu durum okullardaki öğretmenlerce de desteklenmiştir.
 
Özdemir Erdoğan 1960 yılında Kadıköy Ticaret Lisesi'nden mezun olmuş ve askerliğini yedek subay öğretmen  olarak Adıyaman, Besni Araplar köyünde başöğretmen olarak tamamlamıştır.
 
Seslendirdiği bazı parçaları:
 
Sevdim Seni Bir Kere
 
İkinci Bahar
 
Pervane
 
Baharda Kuşlar Gibi
 
Küçük Bir Aşk Masalı
 
Karlı Kayın Ormanında
 
Kim Bilir
 
Gurbet (Kemal Sunal'ın Çöpçüler Kralı filminin müziği)
 
Bebek
 
Elif dedim be dedim
 
Aşkın Tortusu Kalır
 
Paranın Ne Önemi Var
 
Bir Garip Yolcu
 
Samanyolu
 
Fahriye Abla
 
Duyduk Duymadık Demeyin
 
Bu Son Olsun
 
Deniz Ve Mehtap
 
Sensiz Saadet
 
Herkes Kendine Benzer
 
Dağlar Dağlar
 
Yak Bir Sigara
>