ÖSYM'den açıklama! Soruşturma başlatıldı

%C3%96SYM%E2%80%99den+a%C3%A7%C4%B1klama%21;+Soru%C5%9Fturma+ba%C5%9Flat%C4%B1ld%C4%B1
ABONE OL

27 Haziran tarihinde yapılan YKS ardından, sosyal medyada bir adayın kitapçığından bir kısımlarının paylaşılması üzerine ÖSYM açıklama yaptı. Olayla ilgili soruşturma başlatılacağı bildirildi.

 
 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından (ÖSYM) yapılan açıklamada, ”Sınav tamamlandıktan sonra, sosyal medyada bir adayın kitapçığından bazı kısımların paylaşıldığı görülmüştür. Sorumlu hakkında yasal süreç başlatılmıştır” denildi.
 
ÖSYM’den yapılan açıklamada YKS’nin ilk oturumu TYT’nin 188 sınav merkezinde güvenle tamamlandığını bildirdi. Açıklamada, “Sınav tamamlandıktan sonra, sosyal medyada bir adayın kitapçığından bazı kısımların paylaşıldığı görülmüştür. Paylaşımlarda kitapçık numarası da belli olup, sorumlu hakkında yasal süreç başlatılmıştır. Yarın YKS’nin tüm oturumları tamamlandıktan sonra, planlandığı gibi soruların tamamı kamuoyuyla paylaşılacaktır. ÖSYM Başkanlığı olarak yarın gerçekleştireceğimiz AYT ve YDT oturumlarında tüm adaylarımıza başarılar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: İha

>