Online evlilik

İnternette tanışıp aşk yaşamaya başlayan çift, Covid-19 kısıtlamalarına takılınca, zoom üzerinden evlendi. Karı-koca olan ikili, birbirlerini canlı görebilmek için bu sefer de vize almayı bekliyor.

Online+evlilik
ABONE OL
PANDEMİ ile internet üzerinden evlilikler arttı. Birbirlerini canlı olarak hiç görmemiş çiftler bile bu şekilde yuva kurmaya başladı. İngiltere’de yaşayan Ayşe ve ABD’li Darrin de sosyal medya platformlarında tanışıp 2020 yılında sevgili oldu. Ayşe, Darrin’i görmek için önce Meksika’ya oradan da ABD’ye uçarak seyahat yasaklarını delmeye çalıştı. Ancak göç yetkilileri, yeterince parası olmadığı gerekçesiyle Ayşe’yi ABD’ye sokmadı.
 
KAMERADA DİZ ÇÖKTÜ
 
BUNUN üzerine Darrin, video konferans uygulaması Zoom üzerinden kamera karşısında diz çöküp Ayşe’ye evlilik teklif etti. Darrin, Ayşe’den ‘evet’ yanıtı alınca çift yasalara başvurdu. Utah eyaletindeki yeni yasa sayesinde çift, 19 Ağustos’ta dünya evine girdi. Artık İngiltere ve ABD arasındaki seyahat kısıtlamaları kaldırılmış olmasına rağmen ikili, bu sefer de Ayşe’nin ABD’ye gidebilmesi için vize çıkmasını bekliyor.
>