Önce bıçakladı, sonra başında selasını okudu!

Tekirdağ Çorlu’da tartıştığı Metin K. tarafından bıçaklanan Ercan Öztürk, kanlar içinde yerde kaldı. Şüpheli bu sırada Öztürk’ün başında sela okuduktan sonra kaçtı. Hastaneye kaldırılan Öztürk, hayatını kaybetti.

%C3%96nce+b%C4%B1%C3%A7aklad%C4%B1,+sonra+ba%C5%9F%C4%B1nda+selas%C4%B1n%C4%B1+okudu%21;
ABONE OL

Olay, gece yarısı Kemalettin Mahallesi Yeldeğirmeni Sokak'ta meydana geldi. İlçede motosiklet tamirciliği yapan Ercan Öztürk, arkadaşlarıyla oturduğu sırada, yoldan geçen Metin K. ile henüz bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Metin K., üzerindeki 'kelebek' diye tabir edilen bıçakla Öztürk'ü göğsünden bıçakladı. Aldığı bıçak darbesiyle yere düşen Öztürk, kanlar içinde kaldı. Bu sırada Metin K., ağır yaralı Öztürk'ün başında bir süre sela okuyarak kaçtı.

Çevredekilerin ihbarıyla bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Öztürk, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Olaydan sonra kaçan Metin K. ise polis tarafından yakalanarak, gözaltına alındı. Çok sayıda suç kaydı olduğu belirtilen Metin K. emniyetteki işlemlerinin ardından çelik yelek giydirilerek, adliyeye sevk edildi. K., 'kasten öldürme' suçundan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. 

Olayın detayları ortaya çıkarken, Metin K. ile tartıştığı kişiler arasında bir süre önce de tartışma yaşandığı ortaya çıktı. Metin K.’nin, ifadesinde, olay sırasında alkollü olduğunu belirterek, evinin karşısında alkol alanları uyarmak istediğini ve olayın meydana geldiğini söylediği öğrenildi.

Ercan Öztürk'ün olay sırasında yanında bulunanlar ise Metin K.’nin, yanlarına gelerek Öztürk'e saldırıp, bıçağı göğsüne saplayarak çıkardıktan sonra sela okuyup, tekbir getirerek olay yerinden kaçtığını anlattı.

Kaynak: DHA