Ölüm makinasını hapis de durduramadı: 48 mahkumu öldürdü

%C3%96l%C3%BCm+makinas%C4%B1n%C4%B1+hapis+de+durduramad%C4%B1:+48+mahkumu+%C3%B6ld%C3%BCrd%C3%BC
ABONE OL

Brezilya’da 19 yaşındayken hırsızlıktan cezaevine giren adam, ölüm makinesine dönüştü. Kana susamış adam, toplam 48 mahkumu öldürdü.

Da Silva’nın asıl hedefi, eskiden üyesi olduğu cezaevi çetesi PCC’nin üyelerini öldürmek. Çünkü Da Silva, eski örgütünü mazlumları sömürmekle suçluyor. Yaptıklarından pişman olmadığını belirten da Silva kendini “Lucifer” olarak adlandırıyor.

CEZAEVİNDE ÇETE KURDU

BREZİLYA’da Marcos Paulo da Silva adlı mahkum, işledi- ği suçlarla ülke gündeminde. Henüz 19 yaşındayken yaptığı hırsızlık nedeniyle cezaevine konulan Silva, ıslah olmak yerine daha korkunç suçlar işlemeye başladı. Silva, içeride acımasız ölümlerden sorumlu bir suç örgütü lideri oldu. Cerol Fininho adında bir örgüt kuran Marcos Paulo da Silva, rakip çete üyele- rini öldürmeye başladı.

HAPİSTE LAKABI ŞEYTAN

BU nedenle Silva’nın kaldığı ce- zaevi sık sık değiştirildi ancak bu da onu durduramadı. Lakabı ‘Lucifer’ yani ‘Şeytan’ olan adam, şu an 42 yaşında ve bu zamana kadar hapis- hanede 48 kişiyi öldürdü. Yetkililer işlediği suçlar nedeniyle 217 yıldan fazla ceza alan da Silva’yı göndere- cek hapishane bulmakta zorlanıyor. Gittiği her hapishanede cinayete karışan azılı suçlunun 2011 yılında beş kişiyi birden öldürdüğü belirtili- yor. n

>