Ölmeyi unuttu

%C3%96lmeyi+unuttu
ABONE OL

Çinli Almihan Seyiti, 134’üncü doğum gününü kutladı. Muhtemelen dünyanın açık ara en yaşlı kadını olan Almihan, yeterli belge olmadığı için adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdıramıyor. Büyük bir partiyle doğum gününü kutlayan yaşlı kadın, yürüyemese de oldukça sağlıklı olduğunu söylüyor.

Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yaşayan Almihan Seyiti adlı kadın, neler gördü neler geçirdi... Seyiti, 2 gün önce 134. yaş gününü kutladı. İmparator Guangxu döneminde, yani 1886 yılında doğduğu söylenen kadın, haliyle çok fazla tarihi olaya tanıklık etti. 2 dünya savaşına, sayısız salgın hastalığa şahit olan Almihan Seyiti, birçok olayın yaşandığı 2020 yılını da görmüş oldu.

17 YAŞ BÜYÜK

Seyiti, aslında dünyanın en yaşlı kadını rekorunu kırdı. Ancak gerekli belgelerin yetersiz olması sebebiyle yaşı doğrulanamadığı için Guinnes yetkilileri, adını rekorlar kitabına yazdıramayacağını söyledi. Guinness Rekorlar Kitabı’na göre en yaşlı kadın Ocak ayında 117 yaşına giren Japon Kane Tanaka’ydı. Ancak Almihan, kimlikteki doğum tarihine göre Tanaka’dan tam 17 yaş büyük.

>