Öğretmen atamaları ne zaman? Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başladı mı?

%C3%96%C4%9Fretmen+atamalar%C4%B1+ne+zaman?+S%C3%B6zle%C5%9Fmeli+%C3%B6%C4%9Fretmenlik+ba%C5%9Fvurular%C4%B1+ba%C5%9Flad%C4%B1+m%C4%B1?
ABONE OL

2020 yılında 6 Ocak tarihinde başlayan öğretmen atamaları başvuru süreci 2021 yılında başlamadı. Öğretmen adayları ise tarihin netleşmesi bekliyor.

Öğretmen Adayları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın vereceği kararı beklemeye koyuldu. Öğretmen atamalarının yapılacağı tarih merak ediliyor. Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuruları Başladı Mı?
 
Öğretmen Atamaları Ne Zaman?
 
Milli Eğitim Bakanı konuya ilişkin yaptığı en son açıklamada ''Geçtiğimiz yıllara baktığınızda bunun çok farklı tarihlerde açıklandığını görürsünüz. Bunu MEB tek başına karar alma durumunda değil. Bu konuyla ilgili kurum ve kuruluşlarla çalışmalarımız sürüyor. Neticelendiği dakika biz bunu paylaşırız. Gençler hazırlanıyor, bir umut ve bir hayal peşindeler. Durumu anlamak ve destek olmak lazım. Geçen yıl 41 bin önceki sene 40 bin civarında öğretmen alımı yaptık. Kamudaki alımları en fazla Milli Eğitim alıyor. Üzerinde epeydir çalıştığımız bir konu. Ben yakın zamanda bir çözüm üretmeyi çok istiyorum. Bu atamanın yüksek olmasını bekliyor arkadaşlarımız. Bunun ne kadar olacağına ilişkin olarak bu çalışmaların bitmesi gerekiyor. Bizim çabamız daha çok öğretmen ataması yapılması yönünde gereken çalışmaları yapıyoruz.'' ifadelerini kullandı.
>