Nükleer füzeler trenlerde saklı! Korkunç fırlatma planı!

Çin, yolcu treni görünümündeki yüksek hızlı trenlere yükledikleri nükleer füzeleri, treni rampa olarak kullanarak fırlatmak için çalışmalar yürütüyor. Çin’in bu planı, ABD ve Avrupa için büyük tehdit oluşturacak.

N%C3%BCkleer+f%C3%BCzeler+trenlerde+sakl%C4%B1%21;+Korkun%C3%A7+f%C4%B1rlatma+plan%C4%B1%21;
ABONE OL
1 / 6

Çin, nükleer silahlar üzerindeki çalışmalarında yeni bir boyuta geçti. Çinli uzmanlar, nükleer füzeleri fırlatmak için yüksek hızlı trenleri kullanmak üzere çalışmalara başladı.

2 / 6

Yolcu treni görünümlü trenler sayesinde kamufle bir şekilde yolculuk edecek olan nükleer başlıklar, treni fırlatma rampası olarak kullanarak hedefe doğru yol alacak.

3 / 6

Çin'in bir trenden DF-41 nükleer füze fırlatma denemesi yaptığı bildirildi. Çin’de raylı sistem oldukça yaygın ve yüksek hızlı tren için birçok demiryolu var.

4 / 6

Konuyu değerlendiren uzmanlar, “Çin'in raylı sisteminin Avrupa ve Amerika hedeflerine ulaşabilecek 1.000 ek nükleer savaş başlığını destekleyebilmesi imkansız değil.

5 / 6

Bu, Çin'in askeri bütçelerini zorlamaz. Bu, yüksek hızlı trenlerde askeri araçların hareketliliğinin, güvenliğinin ve gizlenmesinin daha fazla olacağı anlamına geliyor” dedi.

6 / 6

Güney Kore ve Rusya, daha önce böyle bir sistem geliştirdi.