Mustafa Keser kimdir, aslen nereli? Mustafa Keser kaç yaşında şarkıları?

Mustafa+Keser+kimdir,+aslen+nereli?+Mustafa+Keser+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda+%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1?
ABONE OL

Star TV'nin sevilen programı Kuzeyin Oğlu Volkan Konak, her hafta izleyenlere müzik şöleni oluşturuyor. Sevilen şarkıcı Volkan Konak'ın sunumuyla ekrana gelen programın bu haftaki konuğu ise Mustafa Keser oldu.

Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın bu haftaki konuğu sevilen şarkıcı Mustafa Keser oldu. Peki, Mustafa Keser kimdir?
 
Mustafa Keser kimdir?
 
1945 yılında Elazığ ilinin bir ilçesi olan Maden'de doğan Mustafa Keser, ilk ve orta öğrenimini Maden'de, lise eğitmini ise Diyarbakır'un meşhur okulu Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi ve Sivas 4 Eylül Lisesi'nde tamamlamıştır.
 
Babası müzisyen olan Mustafa Keser, çocukluktan beri müziğe ilgi duymuş, ortaokul ve lise yıllarında keman, ud, bağlama gibi enstrümanları iyi derecede çalmasını öğrenmiştir.
 
Askerlik görevini yaptıktan sonra İzmir'e yerleşen Mustafa Keser, 1975 yılında TRT'nin açmış olduğu amatör ses yarışmasını Türk Halk Müziği dalında kazanmıştır. 1982 yılına kadar TRT İzmir Radyosu'nda mahalli sanatçı olarak görev yapmıştır.
 
1982 yılında yine TRT'nin açtığı yetişmiş sanatçı sınavını bu kez Türk Sanat Müziği dalında kazandı. TRT İzmir Radyosu'nda ses sanatçısı olarak göreve başladı. 1989 yılında ise TRT'den ayrılarak İstanbul'a yerleşmiştir.
 
90'lı yıllarda birçok özel kanalda müzik programı yapan Mustafa Keser, 1978 yılında Nilüfer Keser ile evlendi. Mustafa Keser'in bu evlilikte dünyaya gelen 3 çocuğu bulunmaktadır. Sevilen sanatçı müzikal çalışmalarının yanı sıra çeşitli film ve tv projelerindede konuk olarak yer almıştır.
>