MİT'ten Kobani bölgesinde nokta operasyon!

MİT, PKK/YPG'nin Suriye'nin Aynularab (Kobani) bölgesinde terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda terör örgütünün sözde üst düzey yöneticileri Rodin Abdulkadir Muhammed ve Ranya Henan'ı operasyonla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

M%C4%B0T%E2%80%99ten+Kobani+b%C3%B6lgesinde+nokta+operasyon%21;+
ABONE OL

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) birimleri, PKK/YPG'nin sözde Aynularab Savunma Komitesi Eş Başkanı “Ronahi Kobani” kod adlı Rodin Abdulkadir Muhammed ile sözde YPJ Kobani Yürütme Komitesinden “Dilar Halep” kod adlı Ranya Henan’ın Suriye'nin Kobani bölgesinde teröristlerle toplantı gerçekleştirmek için öğle saatlerinde yola çıkağını öğrendi.

SİHA ile takip edilen araçta teröristlerin olduğu bilgisi kesinlik kazandı ve aracın sivil yerleşim alanlarından uzaklaşılması beklendi.

AKILLI MÜHİMMATLA TAM İSABET

Köy ve mezraların bulunduğu bölgeden uzaklaşan araç, Aynularab'da ıssız bir noktada harekat halindeyken akıllı mühimmatla tam isabetle vuruldu.

Hurda yığınına dönen araçta bulunan ve PKK’nın Suriye’deki ayağını oluşturan Ranya Henan ile Rodin Abdulkadir Mouhammad Ali öldürüldü.

YABANCI UYRUKLU HEYETLERLE GÖRÜŞÜYORDU

Kadın teröristlerden Ranya Henan’ın 15 Ekim 2019’da Barış Pınarı Harekat bölgesinde Üsteğmen Çelebi Bozbıyık ile Uzman Onbaşı Mesut Çelik’in şehit olduğu, 8 askerin yaralandığı hain saldırının da faili olduğu belirlendi.

Rakka’da da koalisyon güçlerinin desteğiyle DEAŞ’a karşı kadın teröristlerden sorumlu olan Ranya Henan’ın sözde Kobani Savunma Komitesi Eş Başkanı olarak bölgeyi ziyarete gelen başta ABD’li askeri güçler olmak üzere yabancı uyruklu heyetlerle görüşmeler yaptığı da ortaya çıktı.

 

Kaynak: DHA-İHA