Mısırlı dansçıya 3 yıl hapis cezası

M%C4%B1s%C4%B1rl%C4%B1+dans%C3%A7%C4%B1ya+3+y%C4%B1l+hapis+cezas%C4%B1
ABONE OL

Mısırlı dansçı Sama el-Masry, sosyal medya paylaşımlarının ‘ahkala aykırı’ durumlar içerdiği gerekçesiyle 3 yıl hapis ve 115 bin 350 lira para cezasına çarptırıldı.

3 milyondan fazla takipçisi olan El-Masry, nisan ayında tutuklanmıştı. İçeriğin çalındığını ve rızası olmadan telefonundan paylaşıldığını söyleyen El-Masry, karara itiraz edeceğini belirtti. Mısır parlamentosu üyesi John Talaat konuyla ilgili, “Özgürlük ve sefahat arasında büyük bir fark var’ açıklamasında bulundu.

1 / 9

Instagram'da 3 milyon takipçisi bulunan Sama El-Masry, paylaştığı videoların müstehcen olduğu gerekçesiyle 3 yıl hapis ve 115 bin 350 lira para cezasına çarptırıldı.

2 / 9

Sanatçıların sürekli ceza aldığı Mısır'da bir yeni olay daha yaşandı.

3 / 9

Geçtiğimiz yıl sinema sanatçısı Rania Yusuf'a Uluslararası Kahire Film Festivali'nin kapanış programına vücut hatlarını ve bacaklarının bütününü gösteren transparan kıyafetlerle katılığı iddiasıyla dava açılmıştı.

4 / 9

Şimdi ise dünya, ünlü Mısırlı dansçı, oyuncu ve şarkıcı Sama El-Masry'nin sosyal medya paylaşımları nedeniyle aldığı hapis cezası haberiyle çalkalanıyor.

5 / 9

Mısırlı dansçı Sama el-Masry'e, sosyal medya paylaşımlarının 'ahkala aykırı' durumlar içerdiği gerekçesiyle 3 yıl hapis ve 115 bin 350 lira para cezasına çarptırıldı.

6 / 9

İçeriğin çalındığını ve rızası olmadan telefonundan paylaşıldığını söyleyerek suçlamaları reddeden El-Masry, karara itiraz edeceğini söyledi.

7 / 9

42 yaşındaki dansçı El-Masry ve diğer kadın TikTok katılımcılarına karşı yasal işlem talebinde bulunan meclis üyesi John Talaat, "Özgürlük ve sefahat arasında büyük bir fark var" dedi.

8 / 9

Mısır'da 2018 yılında, hükümete interneti sansürleme ve iletişim gözetimi uygulama konusunda tam yetki veren bir siber suç yasasını kabul edilmişti.

9 / 9

Reuters haber ajansının aktardığına göre Mısır'daki bazı influencer, feomen ve YouTuber'lar son aylarda Mısır yetkilileri tarafından sosyal medyada sefahat ve fuhuş teşvik etmekle suçlanıyor. Parlamento üyesi Talaat, bu fenomenlerin el-Masry ile aynı suçu içlediklerini ve hapis cezasına çarptırılmalarını beklendiğini söyledi.

>