Merve Dizdar kimdir, kaç yaşında, nereli? Merve Dizdar oynadığı yapımlar?

Tv 8'de ekrana gelen O Ses Türkiye, 31 Aralık Cuma günü yılbaşı özel programı ile seyirci karşısına çıkıyor. Birbirinden önemli isimlerin yer alacağı programda sevilen oyuncu Merve Dizdar da şarkı söyleyecek. Merve Dizdar hakkında merak edilenlere haberimizin detayından ulaşabilirsiniz.

Merve+Dizdar+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli?+Merve+Dizdar+oynad%C4%B1%C4%9F%C4%B1+yap%C4%B1mlar?
ABONE OL
 
Tv 8'de ekrana gelen O Ses Türkiye, 31 Aralık Cuma günü yılbaşı özel programı ile seyirci karşısına çıkıyor. Yılbaşı akşamı O Ses Türkiye'ye konuk olan isimler ise şöyle;Damla Sönmez, Ozan Akbaba Hazar Ergüçlü, Perihan Savaş, Gökçe Bahadır, Feyyaz Şerifoğlu, Berfu-Eser Yenenler, Merve Dizdar, Sabri Sarıoğlu, İlayda Alişan,Sarp Akkaya, Yasemin Sakallıoğlu, Cem Davran, Hande Baladın, Simge Aköz, Zeynep Avcı.
 
Merve Dizdar kimdir?
 
25 Haziran 1986 tarihinde İzmir'de dünyaya gelen Merve Dizdar,Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk Bölümü'nden mezun olmuştur. Daha sonra ise,Kadir Has Üniversitesi'nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapmıştır. 
 
Semaver Kumpanya ile tiyatro kariyerine başlayan Merve Dizdar'ın ilk sinema deneyimi ise "Bir ses böler geceyi" filmi olmuştur. 
 
Başarılı oyuncu, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dershane Üniversite, Beş Kardeş gibi yapımlarda rol almıştır. Ayrıca TRT ÇOCUK kanalında Arkadaşım Bıdı ve 23 Nisan şenliğe doğru adlı çocuk programlarının sunuculuğunu üstlenmiştir.
 
1.67 boyunda ve 55 kilo olan Merve Dizdar, yengeç burcudur.
>