Meksika’yı karıştıran video

Meksika’da CJNG karteli üyeleri, Sinaloa Karteli ile iş birliği yaptığını iddia ettikleri Veracruz Hükümetini tehdit eden bir video yayımladı.

ABONE OL
Videoda Veracruz Hükümet Sekreteri Eric Cisneros Burgos'un yeğeni Alejandro Roca Andrade amcasını Sinaloa Kartelini desteklemekle suçladı.
 
Kayıt, Cosoleacaque-La Tinaja karayolunda terk edilmiş bir kamyonetin içinde 9 ceset bulunmasından birkaç saat sonra ortaya çıktı.
 
Yerel basında çıkan haberlere göre, Jalisco Nueva Generación Cartel'in (CJNG) silahlı kanadı 'Los Cuatro Letras'ın üyeleri, Veracruz eyaletinin yetkililerini en büyük rakipleri Sinaloa Cartel'i maddi olarak desteklemekle suçladı.
 
Cuma günü ortaya çıkan Meksika basını tarafından doğrulanıp ancak dün haberlere konu olan kayıtta, çok sayıda CJNG üyesi, elleri başlarının arkasında diz çökmüş 10  kişiye silahlarını doğrultmuş şekilde görülüyordu.
 
Videoda sorgulanan kişi kendisini Veracruz Hükümet Sekreteri Eric Cisneros Burgos'un yeğeni Alejandro Roca Andrade olarak tanıttı. Amcasını Sinaloa Kartelini desteklemekle suçladı.
 
"Amcam birkaç ay önce benimle temasa geçti. Bana bir iş teklif etti. Julián Álvarez Vallejo ile Pablo Mendoza arasındaki bağlantı olabilmem için bana 5 milyon peso (yaklaşık 245 bin dolar) teklif etti” iddiasında bulundu.
 
Hükümet Sekreteri'nin yeğeni, "Bu, Sinaloa Karteli için kiralık katiller toplamak ve Papaloapan Havzası'ndaki plazayı ve tüm bölgeyi Kamu Güvenliği Bakanı Hugo Gutiérrez Maldonado’den temizlemek için" diye ekledi.
 
Ayrıca Sinaloa Karteli'ne silah, araç ve uyuşturucu da sağlandığını iddia etti.
 
>