Meksikalı politikacıyı dövüp yaktılar! Çocuk ticaretiyle suçlanıyordu

Meksikalı politikacı Daniel Picazo, Meksika'nın Puebla kentine ziyarete gittiği sırada, bir çocuğun kaçırılmasına karıştığı iddiaları üzerine 30 kişilik grup tarafından linç edildi. Genç siyasetçi, sonra üstüne benzin dökülüp yakılarak öldürüldü.

Meksikal%C4%B1+politikac%C4%B1y%C4%B1+d%C3%B6v%C3%BCp+yakt%C4%B1lar%21;+%C3%87ocuk+ticaretiyle+su%C3%A7lan%C4%B1yordu
ABONE OL

Meksikalı siyasi Daniel Picazo, Meksika'nın Puebla kentindeki Huauchinango kasabasına ziyarete gittiği sırada WhatsApp grup sohbetlerinde bir çocuğun kaçırılmasına karıştığına dair söylentilerin yayılması üzerine 30 kişi tarafından saldırıya uğradı. Saldırganların etkisiz hale getirerek geniş bir alana götürdükleri Picazo, 200 kişilik kalabalık bir grup tarafından dövülerek linç edildi. Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi, saldırganları durdurmak için uğraştı ancak saldırganlar Picazo'nun üzerine benzin dökerek yaktı. Olayın ardından Picazo'nun cesedinin yetkililer tarafından alınarak aileye teslim edilmesiyle cenaze töreni düzenlendi.


Kongre üyesi Johanna Torress, Picazo'nun ülkesine bağlı ve hayatında büyük hayalleri olan yetenekli biri olduğunu söyleyerek, "Rahatlaması ve ailesinin iyiliği için Tanrı'ya dua ediyorum" ifadelerini kullandı. Belediye meclisi tarafından yapılan açıklamada ise yapılan saldırının onaylanmadığı ve suç teşkil eden davranışların Meksika prosedürlerine göre yargılanması gerektiği belirtildi. Yetkililer, saldırının sorumlularının bulunması için gerekli çalışmaların başlatıldığını duyurdu.


Geçtiğimiz 15 Mayıs'ta Izucar de Matamoros'ta bir adam motosiklet çalmaya teşebbüs etmekle suçlandıktan sonra bir kalabalık tarafından dövülerek öldürülmüştü.

Kaynak: İHA