Meksika’da bir cezaevinde 50 TL için çatışma çıktı

Devlet yetkililerinin bildirdiğine göre, Meksika'nın kuzeyindeki Nuevo León eyaletindeki Apodaca hapishanesinde çatışma çıktı. 8’i ağır 29’u hastanelik olan toplam 56 mahkum yaralandı.

ABONE OL

Eyalet Hükümeti Genel Sekreteri Javier Luis Navarro Velasco düzenlediği basın toplantısında, kavganın bir grup gaspçı ile birkaç mahkûm arasındaki küçük bir mesele yüzünden başladığını açıkladı. Taşların kullanıldığı ve bir de ateşin yakıldığı kavga nedeniyle çok sayıda mahkumun yaralandığını söyledi.

Olaylar sırasında toplam 56 mahkumun yaralandığını, 29'unun hastaneye kaldırıldığını, 8’inin durumunun ciddi olduğunu belirtti.

Nuevo León Güvenlik Sekreteri Aldo Fasci ise olayların iki mahkum arasında 70 peso’luk (yaklaşık 50 TL) kavgadan sonra patlak verdiğini açıkladı.

Fasci ayrıca bina dışında yapılan protestolar sırasında üzerlerine bir cezaevi güvenlik çitinin düşmesi sonucu bir muhabirin yaralandığını söyledi

Kavganın ardından yetkililer üç cep telefonu, meyve suyu kutularının içine yerleştirilmiş 7 paket marihuana ve 27 kokain ambalajı ele geçirdi.

>