Mavi gözleri evden kovdurdu

Mavi+g%C3%B6zleri+evden+kovdurdu
ABONE OL

Nijerya’nın Sunshine Stars takımında ter döken Wasiu Jimoh adlı futbolcu, eşini ve çocuklarını göz renkleri mavi olduğu için evden kovdu.

Nijerya’nın Sunshine Stars takımında forma giyen 23 yaşındaki forvet oyuncusu Wasiu Jimoh, dünyadaki ayrımcılığın dil, din ve ırktan da öteye geçtiğini gösteren bir olaya imza attı. Son yıllarda artan ayrımcılığa bir yenisini ekleyen Jimoh, eşi Risikat ve iki çocuğunu, gözleri mavi olduğu gerekçesiyle evden kovdu. Risikat, “Kocam beni ve çocuklarımı mavi gözlerimiz yüzünden kovdu. Tıpkı çocuklarım gibi mavi gözlerim nedeniyle eşimin ailesi evlenmemizi istememişti” dedi. 
 
Risikat, “Ailesi ona tepki göstererek ‘Gözlerini görmüyor musun? Bütün çocuklarının böyle doğmasını mı istiyorsun?’ diyorlardı. Bize karşı davranışları değişti” diye konuştu. Nijeryalı futbolcu Wasiu Jimoh ise eşini göz renkleri nedeniyle terk etmediğini savundu. Jimoh, yaptığı açıklamada, “Onunla evlenme nedenim mavi gözleriydi. Ben onun gözlerine aşık olmuştum. Onu terk etmemin nedeni artık davranışlarının değişmesi oldu” ifadelerini kullandı.  
>