Marmaris'te yarım saat dolu yağdı, yollar bembeyaz oldu

Muğla’nın Marmaris ilçesine az rastlanır bir dolu yağışı gerçekleşti. Yarım saatte yer yer 10 santim ile 15 santim kadar biriken dolu hayatı olumsuz etkilerken, bazı bölgelerde araçlar dolu nedeniyle mahsur kaldı, bazı bölgelerde ise yollardaki bordur taşları yerinden söküldü.

Marmaris%E2%80%99te+yar%C4%B1m+saat+dolu+ya%C4%9Fd%C4%B1,+yollar+bembeyaz+oldu
ABONE OL
Gece saat 23:30 sıralarında başlayan dolu yağışı yaklaşık yarım saat etkili oldu. Yollar, park ve bahçeler kar yağmışçasına beyaza büründü.
 
Dolu yağışının Marmaris ilçe merkezinin yanı sıra başta İçmeler ve Armutalan mahalleleri olmak üzere tüm ilçede etkili olduğu belirtildi.
 
Birçok vatandaş beyaza bürünen ilçeye kar yağdığını zannederken, kar oynama niyetiyle sokağa inenler kar yerine dolu ile oynadı.
 
Bir anda bulvar, cadde ve sokakları kaplayan dolu nedeniyle sürücüler zor anlar yaşarken, bazı bölgelerde dolunun ardından başlayan yağmur nedeniyle cadde ve sokaklar sular altında kaldı.
 
Bazı bölgelerde taşlar yerinden söküldü. Marmaris Belediyesi’ne bağlı ekipler dolu yağışının ardından ilçe genelindeki doluya tıkanan mazgalları açmak için çalışma başlattı.
 

Kaynak: İHA

>