Liselerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Hangi liseler yüz yüze eğitime başlayacak?

Liselerde+y%C3%BCz+y%C3%BCze+e%C4%9Fitim+ne+zaman+ba%C5%9Flayacak?+Hangi+liseler+y%C3%BCz+y%C3%BCze+e%C4%9Fitime+ba%C5%9Flayacak?
ABONE OL

Koronavirüs pandemisi nedeniyle, okullarda yüz yüze eğitime ara verilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı son dakika açıklaması yaparak, liselerde yüz yüze eğitimin uygulamalı derslerde başlatılması kararı verildiğini duyurdu. Peki, liselerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Covid-19 nedeniyle okullarda yüz yüze eğitime ara verilmişti. Daha sonra, Köy okullarında yeniden başlayan fiziki derslerin ardından mart ayı itibarıyla da kademeli şekilde normalleşme bekleniyordu. Bu olay sonrası gözler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek açıklamaya çevrildi.
 
Liselerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?
 
Milli Eğitim Bakanlığı,liselerde yüz yüze eğitim hakkında son dakika açıklamasında bulundu. 
 
Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart Pazartesi günü itibarıyla geçilecek yüz yüze eğitimin esaslarını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda, "Bilindiği üzere 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla 12'inci sınıflarda seyreltilmiş sınıf uygulaması ile yüz yüze eğitime geçileceği ve mesleki ve teknik orta öğretim kurumlarında birinci dönem itibarıyla işletmelerde beceri eğitimine devam edenler ile ikinci dönemde devam etmek isteyenlerin durumları değerlendirilerek, 15 Şubat 2021 Pazartesi gününden itibaren söz konusu eğitime devam etmeleri sağlanacağı bildirilmiştir" denildi.
>