Kural tanımaz prens! Halktan birine sarıldı

Prens William, İskoçya ziyareti sırasında katı Kraliyet kurallarından birini yıkarak emekli bir adam sarıldı. Emekli adamın gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Kural+tan%C4%B1maz+prens%21;+Halktan+birine+sar%C4%B1ld%C4%B1
ABONE OL

İskoçya’ya ziyaret düzenleyen Cambridge Dükü Prens William ve eşi Düşes Kate Middleton, halka karıştı. Glasgow kentine giden çift, halkı selamladığı sırada sıra dışı bir an yaşandı. Tahtın varislerinden olan Prens William’la tanışınca büyük bir heyecan yaşayan emekli 66 yaşındaki William Burns, gözyaşlarına hakim olamadı.

Bu duruma kayıtsız kalamayan Prens, İngiltere Kraliyet Ailesi’nin kural kitabına aykırı olmasına karşın Burns’e sarılarak onun heyecanını paylaştı. O anlarda Kate Middleton ve etraftaki halkın yüzünde unutulmaz bir gülümseme oluştu.

YÜZYILLARDIR SÜREN GELENEK BOZULDU

Kraliyet Ailesi’nde yüzyıllardır uygulanan geleneklere göre, halkla bu tür etkileşimler sırasında reverans (Selam veya teşekkür için eğilerek veya dizleri kırarak yapılan hareket) verilmesi veya kibarca el sıkışılması gerekiyor.

UNVANLARINI BIRAKABİLİRLER

İddialara göre Prens William ve Düşes Kate Middleton, monarşiyi modern tutmak için bazı adımlar atmaya hazırlanıyor. Çiftin, unvanlarını bırakarak ilk isimlerini kullanacakları öne sürülüyor.