Kral belediye başkanlığına aday

Kendi ülkesi Nijerya’da bir kabilenin ‘kralı’ olan iş insanı Arinz Richard Ogbunuju, Gürcistan’da belediye başkanlığına aday oldu. Annesi ve kardeşinin art arda ölmesi üzerine Nijerya’dan ayrıldığını söyleyen Ogbunuju, birçok ülke gezdiğini, Türkiye’ye gelerek İstanbul ve Ankara’da da bulunduğunu ifade etti.

Kral+belediye+ba%C5%9Fkanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1na+aday
ABONE OL
GÜRCİSTAN’da 2 Ekim’de yapılacak seçimler öncesi ülke tarihinde bir ilk yaşanıyor. 25 yıl önce ülkesi Nijerya’dan kalkıp Gürcistan’a gelen ve burada ufak ufak başladığı ikinci el araç satış işini zamanla büyüten iş insanı Arinz Richard Ogbunuju, Tiflis Belediye Başkanlığına aday oldu. Ogbunuju’nun ülkedeki ilk siyahi belediye başkan adayı olması hem yerel basının hem de dünya basınının büyük ilgisini çekti. 
 
‘GÜRCÜLER GİBİYİM’ 
 
ANADİLİ gibi Gürcüce konuşabilen ve Gürcü bir kadınla evli olan Ogbunuju, 4 yıl önce Gürcistan vatandaşlığı aldı. Yıllar önce Nijerya’da kendi halkı tarafından ‘İbo kabilesinin kralı’ olarak tanındığını söyleyen Ogbunuju, şimdiki hayalinin ise krallıktan başkanlığa geçiş olduğunu söyledi. Nijerya asıllı adam, “Ben burada artık diğer Gürcüler gibi yaşıyorum. Bir Gürcü gibi düşünüyorum” dedi. 
>