KPSS başvuru tarihleri! KPSS başvurusu nasıl yapılır?

Memur olmak isteyen binlerce kişi KPSS sınav tarihlerini, KPSS başvuru dönemini ve nasıl başvuru yapılacağını sorguluyor. İşte memur adayları için tüm bu soruların yanıtı…

KPSS+ba%C5%9Fvuru+tarihleri%21;+KPSS+ba%C5%9Fvurusu+nas%C4%B1l+yap%C4%B1l%C4%B1r?
ABONE OL
1 / 6

SINAV BAŞVURU TARİHLERİ

Geçtiğimiz yıl sadece lisans mezunları için sınav düzenlenirken bu sene ön lisans ve ortaöğretim için de sınav yapılacak.

2 / 6

ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre KPSS lisans başvuruları mayıs ayında, ön lisans başvuruları ağustos ayında, ortaöğretim başvuruları ise eylül ayında başlayacak. KPSS lisans başvuruları 24 Mayıs tarihinde başlayacak ve 6 Haziran’a kadar devam edecek.

3 / 6

KPSS ön lisans başvuruları 3 Ağustos'ta başlayacak ve 15 Ağustos tarihinde sona erecek. KPSS ortaöğretim başvuruları 1 Eylül tarihinde başlayacak ve 13 Eylül'e kadar devam edecek.

4 / 6

SINAV PROGRAMI

KPSS lisans oturumları genel yetenek-genel kültür testi ile başlayacak. Genel yetenek genel kültür sınavı ve eğitim bilimleri testi 31 Temmuz’da düzenlenecek. Alan bilgisi ise 6 Ağustos ve 7 Ağustos’ta yapılacak. ÖABT ise 14 Ağustos tarihinde düzenlenecek.

5 / 6

KPSS ön lisans oturumu 2 Ekim’de yapılacak. KPSS ortaöğretim oturumu 6 Kasım’da gerçekleştirilecek. KPSS DHBT ise 27 Kasım tarihinde düzenlenecek.

6 / 6

NASIL BAŞVURULUR?

KPSS ortaöğretim, ön lisans ve lisans sınavlarına başvurular ÖSYM AİS üzerinden alınacak. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar sınav ücretlerinin yatırılması ve girilecek oturumu seçerek sınava müracaat edebilecekler.