Korona Avrupa'yı sert vurdu! Tam kapanmalar başladı!

Avrupa dördüncü korona dalgasıyla savaşırken Avusturya sokağa çıkma yasağı ilan etti. Avusturya, Avrupa'yı kasıp kavuran dördüncü dalgayla mücadele etmek için tam bir ulusal karantina getirdi ve Covid-19 aşılarını zorunlu hale getirdi.

Korona+Avrupa%E2%80%99y%C4%B1+sert+vurdu%21;+Tam+kapanmalar+ba%C5%9Flad%C4%B1%21;
ABONE OL
Şansölye Alexander Schallenberg bir haber brifinginde, kısıtlamaların pazartesi günü başlayıp 9 Aralık'ta sona ermek üzere en fazla 20 gün süreceğini söyledi.
 
Ayrıca 1 Şubat'tan itibaren aşı olma şartı olacağını da duyurdu.
 
Öğrenciler evde eğitime geri dönmek zorunda kalacak, restoranlar kapanacak ve kültürel etkinlikler iptal edilecek. Schallenberg, "Beşinci dalga istemiyoruz" dedi.
 
Bu arada Avusturya'daki enfeksiyonlar, 100 bin kişi başına yedi, günlük vaka oranı 971.5 ile Avrupa'nın en yüksek hasta sayısına sahip.
 
Ülke, aşılanmamış insanlar için iki eyalette (Salzburg ve Yukarı Avusturya), önümüzdeki haftadan itibaren tam bir sokağa çıkma yasağı ilan etmişti. Daha sert yaklaşım, Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO), Avrupa'nın dünya genelinde Covid-19 ölümlerin arttığı tek bölge olduğu konusunda uyarmasının ardından geliyor.
 
Kıta bir kez daha virüsün merkez üssü haline geldi ve geçen hafta küresel olarak yedi günlük ortalama enfeksiyon vakalarının yarısından fazlasını ve son ölümlerin yaklaşık yarısını oluşturdu.
 
Almanya, Slovakya, Yunanistan ve Hollanda, Noel'e kadar yeni önlemler açıklayan diğer ülkeler arasında.
 
Birçoğu tam ölçekli karantinalara direniyor ve bunun yerine tam olarak aşılanmamış insanları hedef almayı seçiyor.
 
Dün gece Almanya, hastanelerin dolmakta olduğu bölgelerde aşı yaptırmamış sakinler için kamusal yaşamda kısıtlamalar ilan etti. Ülke, vakalardaki artışla kırılıyor ve yeni enfeksiyonlar perşembe günü 65.000'den fazla rekor seviyeye ulaştı.
 
Şansölye Angela Merkel, kış dalgalanmasını durdurmayı amaçlayan bir dizi yeni önlem açıklarken koronavirüsle ilgili durumun 'dramatik' olduğunu söyledi.
 
>