Korkunç anne

Korkun%C3%A7+anne
ABONE OL

ABD’de 46 yaşındaki bir anne 7 ve 17 yaşındaki çocuklarını; artan kelime dağarcıkları, sürekli hareketsiz oturmaları ve televizyon başından kalkmamaları yüzünden zombi olduklarına inandığı için katletti.

Eylül ayında ABD’nin Idaho eyaletine bağlı Rexburg'da kaybolan Joshua Vallow (7) ve Tylee Ryan'ın (17) cesetlerinin kalıntıları üvey babalarının evinin bahçesinde şans eseri bulundu. 

Cuma günü yayınlanan mahkeme kayıtlarında ise otistik olan JJ Vallow ile Tylee Ryan'ı anneleri Lori Vallow tarafından zombi oldukları için öldürdüğü iddia edildi.

46 yaşındaki annenin yeminli ifadesi ise dün ortaya çıktı. Kadının kendisine gelen vahi üzerine çocuklarını katlettiğini söylediği bildirildi.

İfadesinde, vahinin kendisine çocuklarının zombi olduklarını söylediği, bu yüzden ölmeleri gerektiği için canlarını aldığını itiraf ettiği belirtildi.

Olayı soruşturan Rexburg polis teğmeni Ron Ball, Lori Vallow’un “zombi” ifadesini ölümcül ruhu bedenlerini terk eden ve bedenlerinin artık başka bir ruhun ev sahibi olduğunu ifade eden bir kişiyi tanımlamak için kullandığını açıkladı. Kadının “Zombi” ifadesini “karanlık ruh ”olarak kabul ettiğini söyledi.

Teğmen Ball, Vallow’un bir arkadaşı olan Melani Gibb’in ifadelerini raporuna ekledi. Vallow’la kendisinin “İlk Doğum Kilisesi”nin bir parçası olduklarına inandıklarını söyledi. Gibb’in, Vallow’la beraber Vahiy Kitabı'nda bahsedilen “144.000”e liderlik etmekle görevlendirildiklerini belirtti. Görevlerinin "Zombilerden dünyayı kurtulmak" olduğuna inandıklarını açıkladı.

Tepmen Ball, "(Lori) JJ'nin Şeytan’a inandığını söyledi. Zombi olduğuna kanıt olarak artan kelime dağarcığını örnek gösterdi. Hareketsiz oturmasının ve sürekli TV izleme gibi davranışlarının zombilik olduğuna dikkat çekti" dedi.

JJ Vallow ve Tylee Ryan'ın kalıntıları 9 Haziran'da Lori'nin eski kocası kıyamet romanları yazarı Chad Daybell'in (51) arka bahçesinde bulundu. Daybell daha önce Eylül ayında çocukların kaybolduğu şikayetinde bulunmuştu. Suçsuz olduğunu iddia eden Daybell için 1 milyon dolar kefalet belirlendi. Vallow ise çocuklarını öldürmek suçlamasıyla önleyici tutuklama kararıyla cezaevine konuldu.
 

>