Kongre üyeleri birbirlerini Meclis’te düelloya davet etti

Peru'dan iki kongre üyesi sözlü bir tartışmanın ardından birbirlerini düelloya davet etti.

ABONE OL
Parlamento Turizm Komisyonu'nun telematik oturumu sırasında gergin bir sözlü tartışmanın ardından Perulu iki Parlamento üyesinden düello çağrısı geldi
 
Düello çağrısı Marksist Özgür Peru partisinden kongre üyesi ve eski başbakan Guido Bellido ile Kongre Dış İlişkiler komitesi başkanı Fujimorist parlamenter Ernesto Bustamante tarafından yapıldı. 
 
Olaylar Bellido’nun Bustamante'yi “küçük bey" diye çağırmasıyla başladı. Kendisiyle alay edildiğini iddia eden Bustamente siyasi rakibini protesto etti. 
 
 
Bellido “küçük bey" ifadesini geri çekmeyi kabul etti. Ancak, Bustamante'yi protestosu sırasındaki tavırları ve bağırışları nedeniyle kınadı. “Birçok kongre üyesi hala burada herkesin bağırılabileceğine ve hiçbir şey olmayacağına inanıyor” dedi. 
 
Solcu eski başbakana bağıran ve komisyon başkanının oturumda düzeni sağlamasını talep eden Bustamante'nin protestolarını yeniden alevlendiren ise Bellido’nun, "Şovu bir kenara bırakalım" sözleri oldu
 
Bustamante, ”Bu kabadayılık nedir? Bay Bellido sol ayağıyla evden çıkmış görünüyor. Görünüşe göre kahve içmemiş. Kabul edilemez" diye sert tepki verdi. 
 
Gerginliği azaltmak şöyle dursun, Bellido'nun Bustamante'ye herhangi bir anlaşmazlığı çözmek için kendisine mecliste dayak atacağını söylemesiyle olaylar çığırından çıkardı.  
 
Kendisini "takanacuy" tarzında döveceğini iddia etti. Ayrıca, "Benimle kişisel bir sorunun varsa Kongre’ye gel. Saati söyle seni orada bekleyeceğim" diye çıkıştı. Rakibini düelloya davet etti. 
 
Bustamante ise "Bay Bellido'nun nesi var? Şimdi onunla dövüşmem için bana meydan mı okuyor? Her zaman yoldaş. Ama şimdi oturumdayız. Formları kaydedin" diye yanıtladı. Düello çağrısına cevap verdi. 
 
Takanacuy dövüşleri Peru’da yüzlerce yıldır yapılan dövüşler olarak bilinir. Ünlü Macchu Pichu bölgesinin yer aldığı Cuzco bölgesinde her yıl festival olarak düzenlenir. 
>