Kıyamet gününü gösteren saate perşembe günü bakılacak!

Perşembe günü bilim insanlarının düzenlediği basın toplantısında dünyanın kıyamete ne kadar yakın olduğunu öğreneceğiz. Uygun bir şekilde ocak ayında gerçekleşen korkunç yıllık gelenek, 'Kıyamet Saati' olarak bilinir ve kendi yok oluşuyla flört eden insanlık için bir metafor görevi görür.

K%C4%B1yamet+g%C3%BCn%C3%BCn%C3%BC+g%C3%B6steren+saate+per%C5%9Fembe+g%C3%BCn%C3%BC+bak%C4%B1lacak%21;
ABONE OL

2022'de saat, 1947'de Atom Bilimcileri Bülteni'nde boffinler tarafından yaratılan 75. doğum gününü kutluyor.
Açıkçası, saat gece yarısından ne kadar uzaktaysa, dünya o kadar güvenlidir.

Ve 2021'de Kıyamet Saati'ne en son giriş yaptığımızda hassas bir şekilde dengedeydi. Saat daha önce, insan yapımı küresel bir felaketi temsil eden saat olan 'gece yarısına' 100 saniyede süzülüyordu.

Bir yıl daha koronavirüs pandemisinden sonra, zamanın yıkıma doğru ilerleyip ilerlemediği görülmeye devam ediyor.

Korkutucu bir şekilde, 100 saniye, saatin 75 yıllık tarihinde dünyanın sonuna en yakın olduğumuz süre. Chicago Atom Bilimcileri, 1947'de ilk dergilerinin kapağına ibresi gece yarısına yedi dakika olarak ayarlanmış saati koydular. Saat, 2007'den beri iklim değişikliğinin dünya üzerindeki etkisini de hesaba kattı.

Geçen yıl konuşan Atom Bilimcileri Bülteni başkanı ve CEO'su Rachel Bronson, süregelen koronavirüs pandemisini saatin yakınlığının nedenlerinden biri olarak gösterdi. Dedi ki: "Covid-19 salgını dünyaya yayılırken insanlığın acı çekmeye devam ettiğini biliyoruz.

Pandemi, ülkelerin ve uluslararası sistemin küresel acil durumları düzgün bir şekilde ele alma konusunda ne kadar hazırlıksız ve isteksiz olduğunu ortaya koydu.