Kırmızı et erkeksi gösteriyor

Kanadalı araştırmacılara göre erkeklerin, kendilerini daha da erkeksi hissetmek için kırmızı eti daha çok tüketiyor.

K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1+et+erkeksi+g%C3%B6steriyor
ABONE OL
Araştırmada, bunun nedeninin “erkekliğinin artabileceğini” düşünmesi yatıyor. Bazı toplumlarda kırmızı etin neden daha erkeksi olduğu ise bilinmiyor.
 
Araştırmaya göre çok fazla sığır, kuzu eti ve diğer kırmızı etleri tüketen erkekler, erkeklikleri konusunda güvensiz olabilir.
 
Kanada'daki araştırmacılar, "erkeklik stresinden" muzdarip erkeklerin, genellikle daha erkeksi olarak algılanan kırmızı et yiyerek "erkekliklerini artırmaya" daha yatkın olduklarını keşfettiler.
 
Erkeklik stresi, erkekliklerinden endişe duyan veya 'yeterince erkek' olduklarından endişe duyan bir erkeği tanımlar.
 
Bazı toplumlarda kırmızı etin neden tam olarak erkeksi olarak algılandığı bilinmiyor, ancak kas inşa etmenin bir yolu olarak görülse de erkeklik ve cinsel güç gibi basmakalıp erkek niteliklerini artırmaya yardımcı oluyor.
 
Yeni çalışma, Kanada, Alberta, Lethbridge Üniversitesi'nde Rhiannon MacDonnell Mesler tarafından yönetildi.
 
"Sonuçlarımız, erkekliklerinden endişe duyan erkeklerin, tükettikleri yiyecekler aracılığıyla erkekliklerini artırmak için fırsatlar arayabileceklerini gösteriyor" dedi.
 
"Ayrıca, erkekliği olumlamanın, kişinin gerçekten "yeterince erkek" olduğuna dair pekiştirici bir işlev görebileceğini ve bunun da kırmızı et tüketimi yoluyla erkekliği yeniden kurma ihtiyacını azaltması gerektiğini belirtiyorlar.
 
Önceki araştırmalarda hem erkekler hem de kadınlar tarafından kırmızı et tüketiminin erkeklik, çiftleşme isteği ve cinsel güç gibi erkeksi niteliklerle ilişkili olduğuna inanıldığını keşfetmiştir.
 
>