Kartel üyesi kılığına girip, başbakanı tutukladılar

ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi'nden gizli ajanlar, kendileri El Chapo karteli üyeleri olarak tanıtarak yaptıkları sızma operasyonunda, İngiliz Virgin Adaları Başbakanı Andrew Fahie’yi tutukladı. Fahie’nin dev uyuşturucu karteliyle bağlantısı olduğu belirtildi.

Kartel+%C3%BCyesi+k%C4%B1l%C4%B1%C4%9F%C4%B1na+girip,+ba%C5%9Fbakan%C4%B1+tutuklad%C4%B1lar
ABONE OL

ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi, uyuşturucu kartelleriyle işbirliği yaptığı düşünülen İngiliz Virgin Adaları Başbakanı Andrew Fahie’yi yakalamak için operasyon başlattı. Şu an tutuklu bulunan ünlü uyuşturucu baronu Joaquín Guzmán, namı-i diğer El Chapo’nun karteline üyeymiş gibi davranan ajanlar, sızmayı başardı. Operasyon sonucu İngiliz Virgin Adaları Başbakanı Andrew Fahie tutuklandı.

10 MİLYON 400 BİN TL’LİK KOMPLO

Fahie, devasa bir kokain sevkiyatının geçici olarak depolanması karşılığında yaklaşık 700 bin dolar (10 milyon 400 bin TL) nakit teslim edilecek olan komplonun “baş antrenörü” olmakla suçlanıyor.

İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, tutuklama haberiyle ilgili olarak, “Britanya Virgin Adaları Başbakanı Andrew Fahie, uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklama ile ilgili suçlamalarla Amerika Birleşik Devletleri’nde tutuklandı. Bu ciddi iddialar karşısında dehşete düştüm. İngiliz Virgin Adaları valisi ile konuştum ve o Bölge Kabinesi ile acil bir toplantı yapacak." dedi.