Kandil'de SİHA korkusu

Kuzey Irak’ta SİHA korkusu yaşayan terör örgütü PKK’nın elebaşları röportaj randevusunu iptal etmek zorunda kaldı. ABD’li muhabir, terörist başlarının Türk SİHA korkusu nedeniyle saklandığını ifade etti...

Kandil%E2%80%99de+S%C4%B0HA+korkusu
ABONE OL
KARARLILIKLA SÜRÜYOR
 
TÜRKİYE yurt içinde ve sınır ötesinde terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Hainlere göz açtırmamak için havadan ve karadan operasyonlara devam ediyor. Operasyonlar kapsamında İHA ve SİHA’lar havadan gözetleme ve nokta atışı operasyonlar gerçekleştiriyor. Irak’ın kuzeyine giden ABD merkezli PBS News’in muhabiri Simona Foltyn, terör örgütü PKK’lı üst düzey yöneticilerin içine düştüğü durumu aktardı.
 
RÖPORTAJA GELEMEDİ
 
BÖLGEDE Türk İHA’larının sürekli gözetleme yaptığına dikkat çeken Foltyn, “Bu, PKK liderliğini saklanmaya zorladı” dedi. Haberde, “PKK sözcüsü röportaj için bizimle bir araya gelemedi” denildi. Böylece örgütün üst düzey yöneticilerinin SİHA saldırılarına uğrayabileceklerine dair yaşadıkları korku bir kez daha gözler önüne serildi. Öte yandan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) da söz konusu bölgede yaptığı nokta atışı operasyonlarla biliniyor.
 
>