Kahraman kedi

Kahraman+kedi
ABONE OL

Avustralya’da Arthur adlı kedi, 2 küçük çocuğu zehirli yılan saldırısından korudu. Ancak dünyanın en zehirli 2. yılanıyla mücadele ederken ısırılan kahraman kedi, maalesef hayatını kaybetti.

 
Avustralya’nın Queensland eyaletinde yürekleri burkan bir olay meydana geldi. İki küçük çocuk evlerinin bahçesinde oynarken kendilerine yaklaşmakta olan yılanı fark etmedi. Ancak evin kedisi Arthur, Avustralya’da birinci, dünyada ise ikinci en zehirli yılan olarak bilinen kahverengi yılanı fark etti. Korkusuzca yılana saldıran Arthur, dakikalarca mücadele ederek çocukları korumayı başardı ama yılan tarafından sokuldu. 
 
Ev sahipleri, ısırığın ardından halsizleşen ancak daha sonra toparlanan kedinin durumunun iyi olduğunu düşündü fakat ertesi sabah kalktıklarında Arthur’u baygın halde buldular. Ev sahiplerinin sorumsuzluğu yüzünden veterinere götürülmesi için çok geç kalınan Arthur, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Talihsiz kedi, sosyal medyada kahraman ilan edilirken, birçok kişi Arthur’a olan sevgisini dile getirdi.
>