Kağıthane'de kahreden olay! İnşaat alanındaki gölete giren 10 yaşındaki çocuk boğuldu

Ka%C4%9F%C4%B1thane%E2%80%99de+kahreden+olay%21;+%C4%B0n%C5%9Faat+alan%C4%B1ndaki+g%C3%B6lete+giren+10+ya%C5%9F%C4%B1ndaki+%C3%A7ocuk+bo%C4%9Fuldu
ABONE OL

Kağıthane'de inşaat alanındaki gölete giren 10 yaşındaki Mithat Evlice bir anda kayboldu. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Dalgıç ekiplerinin yaklaşık bir saat süren aramalarının ardından Evlice sudan çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen Evlice hayatını kaybetti.

Kağıthane Seyrantepe’de 10 yaşındaki Mithat Evlice ve yanındaki bir arkadaşıyla birlikte ailesinden habersiz bir şekilde inşaat alanındaki gölete yüzmek için girmiş ve çıkamayarak boğulma tehlikesi geçirmişti. İhbar üzerine gelen ekiplerin yaptığı çalışmalar neticesinde inşaat sahasındaki göletten çıkarılan Mithat Evlice, Kağıthane Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Hastanede tedavi altına alınan küçük çocuk, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetti.

ANNE, KURTARMA ÇALIŞMALARINI ÇOCUĞUNUN ELBİSELERİNE SARILARAK İZLEDİ

Çocuğunun suya girdiğini ve boğulma tehlikesi geçirdiğini öğrenen aile, olay yerine gelerek sinir krizi geçirdi. Evlice’nin annesi, göletin kenarında oturarak, çocuğunun elbiselerine sarılıp gözyaşları içinde kurtarma çalışmalarını takip etti. Yakınları anneyi sakinleştirmek için uzun süre uğraştı.

Ekipler tarafından yaklaşık bir saat süren arama çalışmalarının ardından Mithat Evlice sudan çıkarıldı.

YAPILAN TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN HAYATINI KAYBETTİ

Evlice, olay yerinde yapılan müdahalenin ardından Kağıthane Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 10 yaşındaki küçük çocuk yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

 

Kaynak: İHA

>