Kafasını kestiği yılan öldürdü

Ölümcül zehirleri olan kobraların etiyle yapılan çorbalar, Güney Çin'de nadir bulunan bir lezzet olarak kabul edilir. Ancak bunu hazırlamak bir şef için ölümcül bir hamle oldu.

Kafas%C4%B1n%C4%B1+kesti%C4%9Fi+y%C4%B1lan+%C3%B6ld%C3%BCrd%C3%BC
ABONE OL
Foshan'dan Peng Fan, bu yemeğin menüsünde olmasından gurur duyuyordu ve alışılmadık bir trajedi olduğunda akşam yemeği için yemek hazırlıyordu.
 
Çinli şef zehirli kobranın kafasını kestikten sonra çorbayı yapmak için 20 dakika harcadı. Sonra mutfağı toplamaya başladı. Aniden çöp kutusuna atmak için kafasını kaldırdı, ancak yılan onu ısırdı. Bir polis sözcüsü, olay hakkında; "Bu oldukça sıra dışı bir vaka ama sadece bir kaza gibi görünüyor. Bay Fan, ısırığa çok şiddetli tepki verdi” dedi.
 
Uzmanlara göre kobraların yılanların ve diğer sürüngenlerin öldürüldükten sonra bir saate kadar reaktif hareketler yapabiliyor. Bu yüzden kafası kesik olan yılan ölümcül oldu.
 
Bu yılanların zehirleri 30 dakika içinde öldürebilen, kurbanları felç eden ve boğularak öldüren nörotoksinler içerir. Anti-zehir mevcuttur, ancak hızlı bir şekilde alınmalıdır.
>