Kadın yargıç ömür boyu hapis cezası verdiği mahkumla öpüştü

Arjantinli kadın yargıç, cinayetten ömür boyu hapis cezasına çarptırdığı mahkumu cezaevinde ziyaret etti. Öpüştü. Sonra da selfi çektirdi.

ABONE OL

Arjantinli yargıç Mariel Suárez, ömür boyu hapis cezasına çarptırdığı Cristian Bustos'u ziyareti sırasında mahkumla öpüştü. Selfie bile çekti.

Olay Arjantin'in Chubut eyaletine bağlı Comodoro Rivadavia kentinde yaşandı.

Yargıç Mariel Suárez, Cristian Mai Bustos ile görüşmek için Trelew Hapishanesi’ne gitti. Demir parmaklıklar arkasında bulunan güvenlik kamerasına mahkum Suárez’le öpüşürken, hatta onunla bir selfie çekerken yakalandı.

Öpüşme görüntülerine rağmen Yargıç Suárez olayı inkar etti.

Yerel basına mahkumu hiç öpmediğini, onunla röportaj yapmaya gittiğini çünkü onunla ve suç hakkında bir kitap yazmayı planladığını söyledi.

Suarez kendisini; “Ben bir ceza hakimiyim ama aynı zamanda insanım. Aptal da değilim. Gözaltı merkezlerinde kameralar olduğunu biliyorum. Cezaevlerini sürekli ziyaret ediyorum. Bu yüzden kendimi doğru olmayan bir şeyle ifşa etmeyeceğim” diye savundu.

22 Aralık 2021’de Yargıç Mariel Bustos, 2009 yılında bir polisi öldürmekten yargılanan Bustos’un karar duruşmasında yer aldı. Karar duruşmasında Suárez karşı oy kullandı. Mahkumiyetini onayladı. Diğer iki hakimi aksine daha az ceza talep etti. Ancak diğer hakimlerin oylarıyla Bustos’a ömür boyu hapis cezası verildi.

>