İyice şaşırdılar! “Savaş karşıtlarını kısırlaştıralım”

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sürerken, savaş savunucuları ise artık iyice şaşırmış durumda. Rus devlet kanalında ünlü bir sunucunun sarf ettiği sözler kan dondurdu. Sunucu, savaş karşıtı muhaliflerin kısırlaştırılması veya toplama kamplarına gönderilmesi gerektiğini söyledi.

%C4%B0yice+%C5%9Fa%C5%9F%C4%B1rd%C4%B1lar%21;+“Sava%C5%9F+kar%C5%9F%C4%B1tlar%C4%B1n%C4%B1+k%C4%B1s%C4%B1rla%C5%9Ft%C4%B1ral%C4%B1m”
ABONE OL

Rusya’da hükümet ve destekçileri, Ukrayna’ya saldırıları haksız bulanları ‘vatan haini’ ilan etmekte ısrarlı davranıyor. Son olarak Putin yanlısı film yapımcısı Karen Shakhnazarov’un Rusya devlet televizyonu Russia’da yaptığı açıklamalar şoke etti. Shakhnazarov, Ukrayna’daki savaşa karşı çıkanlar toplama kampı veya kısırlaştırma cezası alabileceklerini söyledi.

Shakhnazarov, “Z harfinin muhalifleri, merhamete güveniyorlarsa, hayır, onlar için merhamet olmayacağını anlamalılar. Durum artık çok ciddileşti. Bu durumda toplama kampları, yeniden eğitim ve kısırlaştırma gündeme gelecek demektir” dedi. Shakhnazarov daha sonra yorumlarının bağlamdan çıkarıldığını söyledi ancak daha fazla detay vermedi.