İYİ Partili isim saldırıya uğradı!

%C4%B0Y%C4%B0+Partili+isim+sald%C4%B1r%C4%B1ya+u%C4%9Frad%C4%B1%21;
ABONE OL

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Rize İkizdere ziyaretindeki provokasyonun yankıları sürerken I·YI· Parti Teşkilat Bas¸kan Yardımcısı Mu¨min İnan da dün akşam saatlerinde fiili saldırıya uğradı...

I·YI· Parti Genel Bas¸kanı Meral Aks¸ener ile birlikte Hatay programına katılan Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mümin I·nan, Ankara’ya dönerken Adana’nın Pozantı ilçesinde bir tesiste yemek molası verdi.
 
Dün saat 22.00 sıralarında İnan'a kimliği belirlenemeyen bir kis¸i yumrukla saldırdı. İnan ve partililerin müdahale üzerine saldırgan ve plakasız araçta bekleyen 2 kişi olay yerinden kaçarak uzaklaştı.
 
PLAKASIZ ARAC¸LA TAKI·P ETMI·S¸LER
 
Yas¸anan olayla ilgili SO¨ZCU¨’ye ac¸ıklama yapan Mu¨min I·nan, sagˆlık durumunun iyi olduğunu ve önemli bir s¸eyi olmadıgˆını belirterek, “Plakasız bir araç¸ ile takip etmişler. Pozantı’da yemek için mola vermis¸tik ekip arkadaşları olarak. Orada lavaboya ellerimi yıkamaya gittiğimde arkamdan hiç¸ bir s¸ey söylemeden bir kis¸i yumruk attı. Bizde savunma pozisyonuna geçince panik halinde kaçtı. Saldıran bir kis¸iydi ancak arac¸ 2 kis¸i daha bekliyordu. Plakasız bir araba. Orada polisler de vardı. Hemen olaya el koydular. Saldırganı tanımıyorum. Neden yaptıklarını da bilmiyorum” dedi.
 
I·nan, tesislerin gu¨venlik kameralarının c¸alıs¸madıgˆını ancak güven güçlerinin saldırganları bulmak ic¸in c¸alıs¸malara bas¸ladıklarını ifade etti.
 
SON DÖNEMDE SALDIRIYA UĞRAYAN MUHALİF SİYASİLER VE GAZETECİLER
 
* KRT TV programcısı, eski Ülkü Ocakları Başkanı Avukat Afşin Hatipoğlu, evinin önünde kimliği belirsiz maskeli kişilerce saldırıya uğradı. Soruşturma hakkında açıklama yapılmadı.
 
* Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, evinin önünde silahlı bir grubun sopalı saldırısına uğradı. Tutuklanarak cezaevine konulan 5 saldırgan, 20 gün sonra tahliye edildi.
 
* Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu saldırıya uğradı. Gözaltına alınan 4 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
* Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Ankara’da evinin önünde beyzbol sopalı saldırıya uğradı. Saldırgan Emre Aydemir, 2 bin liralık para cezasını taksitle 10 ayda ödeyecek.
 
* CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazesine katıldığı Ankara Çubuk’ta linç girişimine maruz kaldı. Davada tutuklu sanık yok
 
* Evinin önünde toplanan 50 kişilik grup İYİ Parti lideri Meral Akşener’i tehdit etti. Dava beraatla sonuçlandı.
 
* TİP Milletvekili Barış Atay, 4 kişinin saldırısına uğradı. Yakalanan 3 saldırgan 2.5 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi.
 
* Gazeteci Levent Gültekin’e Halk TV binası önünde bir grubun saldırısına uğradı. Saldırganlar serbest bırakıldı.

Kaynak: Sözcü

>