İstismarla suçlanan hapisteki Ghislaine Maxwell gardiyanlar tarafından taciz edildiğini iddia etti

%C4%B0stismarla+su%C3%A7lanan+hapisteki+Ghislaine+Maxwell+gardiyanlar+taraf%C4%B1ndan+taciz+edildi%C4%9Fini+iddia+etti
ABONE OL

Cinsel taciz ve çocuk istismarı suçlarıyla tutuklandıktan sonra cezaevinde ölü bulunan Amerikalı pedofil milyarder Jeffrey Epstein’e fuhuş ağında yardımla suçlanan eski sevgilisi Ghislaine Maxwell’in avukatı, Britanyalı sosyetik ismin gardiyanlar tarafından tacize uğradığını ve hapishanede saçlarının döküldüğünü öne sürdü.

SERT HAPİSHANE KOŞULLARI ELEŞTİRİSİ

Cezaevinde ölü bulunan Amerikalı pedofil milyarder Jeffrey Epstein’in eski sevgilisi ve fuhuş işlerindeki ortağı Ghislaine Maxwell’in avukatı Bobbi Sternheim, önceki gün Manhattan Federal Mahkemesi’ne yazdığı mektupta sert hapishane koşullarını eleştirdi.

Fuhuş için insan kaçırma suçu yöneltilen 59 yaşındaki eski sosyetik isim, Manhattan Federal Mahkemesi’nde 35 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanmayı bekliyor.

1 / 5

Geçen yıldan beri New York'taki Metropolitan Gözaltı Merkezi’nde tutulan Maxwell, kısa süre önce hapishane bilgisayarlarını "çok yavaş" diye eleştirerek kişisel dizüstü bilgisayarına erişim talep etmişti. New York Post tarafından elde edilen mahkeme belgelerinde, Yargıç Alison Nathan'a gönderilen dilekçe ortaya çıktı.

2 / 5

"SAÇLARI DÖKÜLDÜ, UYKUSUZLUK SORUNU VAR"

Avukat, Maxwell’in hapishane koşulları nedeniyle kilo verdiğini, saçlarını kaybettiğini ve konsantre olma yeteneğini kaybettiğini ileri sürdü. Sternheim ayrıca, hapishane gardiyanlarının her 15 dakikada bir kontrol ettiği Maxwell'in uykusuzluk sorunu çektiğini iddia etti.

3 / 5

Maxwell, 1990'ların ortalarında pedofil milyarder Jeffrey Epstein için en küçüğü 14 yaşında olan 18 yaş altı kızları cinsel istismar için işe aldığı suçlamasıyla Temmuz 2020'de tutuklandı.

4 / 5

The Sun gazetesi, Temmuz 2020'de, Maxwell'in hapishanede "depresif bir yalnızlık içinde" olduğunu ve mahkum arkadaşları tarafından "kibirli zengin bir sürtük" olarak damgalandığını yazdı.

5 / 5

Fuhuş işlerinde ortağı olduğu ileri sürülen eski sevgilisi Jeffrey Epstein ise 2019'da yargılanmayı beklerken hücresinde kendini öldürmüştü.

>