İstanbul'da kar yağışı kaç gün sürecek? 1987 kışı yaşanacak mı?

%C4%B0stanbul%E2%80%99da+kar+ya%C4%9F%C4%B1%C5%9F%C4%B1+ka%C3%A7+g%C3%BCn+s%C3%BCrecek?+1987+k%C4%B1%C5%9F%C4%B1+ya%C5%9Fanacak+m%C4%B1?
ABONE OL

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı. Kar yağışının başlamasıyla ne kadar etkili olacağı, kaç gün süreceği gibi soruların cevapları da merak konusu oldu.

İstanbul'da dün bazı ilçelerde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı kent genelinde etkisini sürdürüyor. Bazı bölgelerde tipi şeklinde görülen kar yağışının kent genelinde hakim olduğu İstanbul beyaza büründü.
 
Görüş mesafesinin olumsuz etkilendiği İstanbul Boğazı'nda ise kar yağışı güzel görüntüler oluşturdu.
 
Kentte birçok bölgede çatılarda, parklarda, ağaçlık alanlarda ve yol kenarlarında beyaz örtü oluştu. Yağış sonrası Tarihi Yarımada, Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Beşiktaş, Ortaköy, Bebek ve Emirgan sahil şeritleri de beyaza büründü.
 
Sultanahmet Meydanı ile Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi çevresinde de kar yağışı etkili olurken, meydan ve çevresinde bazı turistlerin gezdiği görüldü.
 
İstanbul'da 1987 Kışı Yaşanacak Mı?
 
İstanbul'da etkisini gösteren kar aralıksız devam ederken, ne kadar ve ne zamana kadar yağacağı ise merak konusu oldu. Haber Global Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
'1987 kışı yaşanacak' yanlış bir yönlendirme. 1987 kışının beşte biri bile yok. Hatta sistem bizim beklediğimizin de altında. İstanbul bugün kar yağışından etkilenecek. Anadolu Yakası 15, Avrupa Yakası en fazla 14 santimetre kar kalınlığına ulaşacak. Pazartesi ve salı da yoğun kar yağışı devam edecek. Kar kalınlığı da 30 santimetreye kadar ulaşacak. Bu da hayatı kötü yönde etkileyecek. Cuma ve cumartesi gününden itibar hava sıcaklığı 8-9 dereceye ulaşacak.
>