İstanbul'da hareketli dakikalar! Özel Harekat operasyon düzenledi

%C4%B0stanbul%E2%80%99da+hareketli+dakikalar%21;+%C3%96zel+Harekat+operasyon+d%C3%BCzenledi
ABONE OL

İstanbul Başakşehir'de bir şahıs etrafa ateş açarak bir binaya girdi. Özel hareket polisi olay yerine geldi...

Başakşehir Yaşargül Caddesi üzerinde etrafa ateş açarak başına silah dayayan şahıs bir binaya girdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Özel harekat polisleri şahsın girdiği binaya operasyon düzenledi.
 
Olay, akşam saatlerinde Başakşehir Yaşargül Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bölgede görev yapan mahalle bekçileri şüpheli bir şahsı durdurmak istedi. Bekçilerin 'dur' ihtarına uymayan şüpheli belinden çıkardığı silahla havaya ateş açmaya başladı. Bir yandan silahı kafasına dayayan bir yandan da bekçilerden kaçmaya çalışan şahıs çevredeki bir apartmana sığındı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.
 
Apartmandakiler ellerini kaldırarak dışarı çıktı
 
Polis ekipleri çevrede yoğun önlem alırken apartmanda oturan kişiler tek tek ellerini havaya kaldırarak aşağıya indi. Müzakereci polisler de şüpheli şahsı ikna çabalarını sürdürürken Özel Harekat polisleri de apartmana operasyon düzenlemek için hazırlık yaptı. Müzakere çabaları sürerken Özel Hareket ekipleri apartmana giriş yaptı. Bina içinde saklanan şahsın teslim olması yönünde ekiplerin müzakeresi sürüyor.
 
Havaya ateş açtığı anlar kamerada
 
Öte yandan şüpheli şahsın etrafa rastgele ateş açtığı anlar ve bekçilerin şahsı kovalaması kameralara yansıdı. Kameralara yansıyan görüntülerde şahsın havaya ateş açtığı ve ara ara silahı kafasına dayadığı görülüyor. Bekçilerin de şüpheli şahsı kovaladığı da görüntülere yansıyor.
 

Kaynak: İha

>