İsrail sosyal medya ve internete savaş açtı!

İsrail, aşı karşıtlarına karşı bir savaş verirken, sosyal medya ve internet aşı karşıtlarının kalesi oldu.

%C4%B0srail+sosyal+medya+ve+internete+sava%C5%9F+a%C3%A7t%C4%B1%21;
ABONE OL
Yerel bir uzman, devletin bu tür web sitelerinin sunduğu tüm dezenformasyonlarla başa çıkmasının imkânsız olduğunu söylüyor. İşte bu yüzden hükümeti bu platformlardaki içeriği sınırlamaya ve onları sosyal medya fenomenleriyle yakın çalışmaya çağırıyor.
İsrail'de basın, COVID-19'un yeni varyantı Omicron ile ilişkili artan vaka sayısını endişeyle takip ediyor.Şimdiye kadar, yedi İsrailliye yeni tür teşhisi kondu ve tıp kurumu 27 başka potansiyel hasta olduğundan şüpheleniyor. 
 
Bu tür hakkında pek bir şey bilinmiyor ancak uzmanlar, varyantın orijinal virüsten 30 ila 50 kat daha bulaşıcı olduğuna inanıyor. Diğerleri gerçek sayının yüzde 500'e kadar olduğunu iddia ediyor. Bu da İsrail medyasının alarm vermesine neden oluyor. Geçen bir buçuk hafta boyunca, İsrail'de ilk vakalar ortaya çıktığında, yerel basın yeni tür hakkında bir dizi haber yayınladı ve TV stüdyoları çeşitli görüşlere sahip konukları ağırladı, bu sadece genel korku hissine katkıda bulundu.
 
Ancak İsrail Sağlık Bakanlığı'ndaki korona virüs aşısının klinik denemelerinden sorumlu danışma komitesinin bir üyesi olan Profesör Cyrille Cohen, Omicron hakkında konuşurken sonuçlara varmak için henüz çok erken olduğunu söylüyor. Şimdilik ve tür hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkana kadar, Cohen "temkinli olmayı" öneriyor. İsrail hükümeti Cohen'in liderliğini takip ediyor gibi görünüyor.
Yeni türün keşfedilmesinden kısa bir süre sonra İsrail, Omicron'un kayıtlı olduğu 50 Afrika ülkesinden gelen ziyaretçilere kapılarını kapattı. Ayrıca yabancı turistlerin ülkeye girmesini yasakladı, birçok destinasyon kırmızı olarak işaretlendi, yani İsraillilerin oraya seyahat etmesi yasaklandı.
>